Tlačové správy

20.06.2018
Najvyššie položená včelnica je umiestnená na streche Hotela FIS na Štrbskom Plese

ŠTRBSKÉ PLESO (20. jún 2018) –  Strecha Hotela FIS*** na Štrbskom Plese sa toto leto poriadne „rozvibruje“ včelím bzukotom. V nadmorskej výške 1 380 m bude Hotel FIS*** chovať dokopy 5 včelstiev s približne 150 tisícami včiel. Tri včelstvá sa už na streche aklimatizujú od nedele 17. júna. Ďalšie včelstvá k nim pribudnú v najbližších dňoch.

čítať viac
18.06.2018
S pomocou TMR vybudujú Tatranskí rytieri náučný chodník v Muránskej planine

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (18. jún 2018) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) si uvedomuje svoju zodpovednosť voči životnému prostrediu a aj preto už druhý rok podporuje školský projekt Tatranskí rytieri. Projekt vzdeláva a aktivizuje deti a študentov k záujmu o prírodu a prispieva k tomu, aby sa žiaci osobne zúčastňovali na aktivitách v prírode a zlepšovali tak životné prostredie okolo seba. Školáci zapojení v projekte pripravovali počas roka výtvory a projekty, ktoré budú slávnostne vyhodnotené vo štvrtok 21. júna v rámci podujatia Ekofilmárik v Hoteli Grand Jasná. Počas dňa budú prezentované detské výtvory a premietané tie najlepšie detské ekofilmy z produkcie našich najmenších. Sprievodný program bude plný interaktívnych workshopov a tvorivých dielní s ekologickou tematikou.

čítať viac
15.06.2018
Tatralandia predstaví úplne nové a netradičné tobogany

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (15. jún 2018) – Od tohto leta budú v najväčšom zábavnom parku na Slovensku v Tatralandii dva nové tobogany mimoriadnych rozmerov. Už 8. júla sa návštevníkom predstavia gigantické tobogany, ktoré sú technológiou, inováciou a kvalitou zhodné s tými v exotickom Dubaji alebo na Tenerife. Turecká spoločnosť Polin so 40 ročnými skúsenosťami stavia svoje tobogany po celom svete a je lídrom v nových progresívnych technológiách. Svoje know how odovzdala do 3 tisíc projektov vodných parkov v 103 krajinách a tento rok sa predstaví toboganmi s názvami Delphin a 4 Family aj na Slovensku.

čítať viac
06.06.2018
Leto na Chopku odštartuje športom a zábavou

CHOPOK (6. jún 2018) – Druhá júnová sobota bude v Jasnej pod Chopkom patriť športu a aktívnemu oddychu v prírode. 9. júna o 9:30 hod. je pre rodiny s deťmi pripravené podujatie Drakoviny s animačnou zábavou a hrami. Rozhýbať sa nielen malým, ale aj veľkým pomôžu inštruktori z Kids Fun Academy. Drakoviny zároveň odštartujú slávnostné otvorenie Drakoparku Chopok.

čítať viac
10.05.2018
V Jasnej budú dobrovoľníci opäť čistiť zjazdovky a vysádzať stromčeky

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (10. máj 2018) – Letná sezóna v Nízkych Tatrách je predo dvermi a pod Chopkom sa v piatok 11. mája zídu dobrovoľníci, aby po zime upratali zjazdovky a ich okolie od odpadkov a skál. Akciu pod názvom Zelený Chopok každoročne organizuje prevádzkovateľ lyžiarskeho strediska Jasná spolu s partnermi. V spolupráci s Pozemkovým spoločenstvom Ploštín vysadia tento rok dobrovoľníci pod Chopkom aj 1 000 malých sadeníc smrekov a jedlí

čítať viac
18.04.2018
Výsledky riadneho valného zhromaždenia TMR 2018

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (18. apríl 2018) – 18. apríla 2018 sa v Holiday Village Tatralandia v Liptovskom Mikuláši konalo riadne valné zhromaždenie (RVZ) spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (Spoločnosť, TMR). Akcionári prijali všetky návrhy predstavenstva.

čítať viac
17.04.2018
TMR hodnotí zimnú sezónu 2017/18

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (17. apríl 2018) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zverejnila hlavné ukazovatele zimnej sezóny 2017/18 v strediskách TMR.

čítať viac
04.04.2018
Veronika Velez-Zuzulová sa v Jasnej rozlúči s kariérou

JASNÁ (4. apríl 2018) – Naša najúspešnejšia lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová sa v sobotu 7. apríla bude lúčiť so svojou fenomenálnou kariérou v najväčšom lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry. Za účasti rodiny, priateľov, Petry Vlhovej, sponzorov a fanúšikov v lokalite Priehyba, odjazdí paralelný slalom a posledný krát si zasúťaží medzi bránami. Podujatie bude oslavou lyžovania a vyvrcholením lyžiarskej sezóny.

čítať viac
16.03.2018
TMR zvoláva riadne valné zhromaždenie 2018

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (16. marec 2018) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zvoláva riadne valné zhromaždenie na 18. apríla 2018.

čítať viac
13.03.2018
Hľadá sa hrdina a absolútny víťaz Hero Season Trophy tour

TATRY (13. marec 2017) – Verejné preteky v obrovskom slalome Hero Season Trophy tour sa po poľskom Szczyrku a českom Špindlerovom Mlýne presúvajú na Slovensko. Už 17. marca si prestížnu trofej budú môcť vybojovať lyžiari a snowboardisti na Štrbskom Plese, 24. marca v Tatranskej Lomnici a meno absolútneho hrdinu sezóny bude známe po finálovom kole 31. marca v Jasnej. Víťaz v každom lyžiarskom stredisku je slávnostne korunovaný a v každej kategórii získava celosezónny skipas - Šikovnú sezónku na novú lyžiarsku sezónu. Práve z Jasnej vzíde hrdina, ktorý získa aj bonus navyše - špeciálnu cenu, ktorou je možnosť postaviť sa bok po boku na exhibičnom zjazde spolu s Veronikou Velez-Zuzulovou 7. apríla.

čítať viac
07.03.2018
Jar privítajú na historických saniach aj v bikinách

CHOPOK (7. marec 2018) – V sobotu 10. marca sa o 12. hodine na južných svahoch Chopku uskutočnia preteky na historických saniach krňačkách (krňohách). Súťažiaci majú pred sebou 400 metrové prevýšenie na vytýčenej a označenej 2,5 km dlhej trati z lokality Kosodrevina do Krupovej. Bohatý sprievodný program pripravili Horehronci v znamení chutných domácich grilovaných špecialít, tradičného folklóru, ale aj modernej hudobnej produkcie a animácií, či súťaží. Liptáci si oslavu jari spájajú s osvedčeným zhadzovaním navrstveného oblečenia v podobe Bikini skiing by Party kýbl. Nadšenci lyžovania sa tak na severnej strane Chopku v lokalite Lúčky v nedeľu 11. marca o 13. hodine predvedú v exhibičnom hromadnom a bikinovom zjazde.

čítať viac
01.03.2018
Najnovšie svadobné trendy prinesie veľtrh v Grandhoteli Praha

TATRANSKÁ LOMNICA (1. marec 2018) – Druhý ročník úspešného veľtrhu svadobných vystavovateľov prinesie do Tatranskej Lomnice v sobotu 3. marca zaujímavý prehľad toho najaktuálnejšieho, čo potrebujú vedieť tí, ktorí sa tento rok chystajú uzavrieť manželský sľub a pri organizácii svadby potrebujú nielen poradiť, ale sa aj inšpirovať svadobnými trendmi.

čítať viac
28.02.2018
TMR za rok 2016/17 s rastom výnosov 18,1%

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (28. február 2018) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) vykázala za finančný rok 2016/17 18,1% rast celkových výnosov v objeme 95,9 mil. EUR.

čítať viac
24.02.2018
Jurkovičove budovy v Tatrách majú novú nádej

Národná kultúrna pamiatka budova Encián, pôvodná stanica lanovky na brehu Skalnatého plesa vo Vysokých Tatrách od architekta Dušana Jurkoviča, sa dočká ďalšej rekonštrukcie. Postaralo sa o to občianske združenie Tatranský okrášľovací spolok (TOS). Spolok, ktorý má budovu v nájme od spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) na 20 rokov, podal v apríli 2017 projekt na Ministerstvo kultúry SR. Prostredníctvom podpory realizácie projektu s názvom „Modernizácia NKP Encián Skalnaté pleso“ získal TOS koncom minulého roka prvú časť dotácie zo štátneho rozpočtu MK SR na rok 2017, a to v sume necelých 140 tis. eur. Celková výška dotácie schválenej na rekonštrukciu národnej kultúrnej pamiatky Encián na Skalnatom plese v súlade s podmienkami danými v rozhodnutí Krajského pamiatkového úradu Prešov predstavuje 336 511 eur.

čítať viac
22.02.2018
Ekologická doprava je šanca pre lepšiu budúcnosť Tatier

TATRANSKÁ LOMNICA (22. február 2018) – Aktuálnym problémom horských stredísk všade na svete je, ako zvládnuť rastúci počet návštevníkov s čo najmenším dopadom na prírodné prostredie. Kľúčovou oblasťou sa stáva dopravná obslužnosť, a tiež snaha o znižovanie neekologickej automobilovej dopravy. Túto výzvu riešia aj strediská vo Vysokých Tatrách, kde sa spolu s rastom návštevnosti každoročne zvyšuje aj počet dopravne kritických dní. Odborné fórum Ekologická doprava = lepšia budúcnosť Tatier si dalo za cieľ priniesť medzinárodné inšpirácie z oblasti ekologických foriem dopravy a otvoriť diskusiu o vhodných dopravných riešeniach pre Tatry. Podujatie zorganizovala spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) v spolupráci s odborným partnerom Prešovskou regionálnou komorou SOPK.

čítať viac
19.02.2018
Chopok bude zastávkou špičkových pretekov vo voľnom teréne

CHOPOK (19. február 2018) – Jasná Adrenalín prináša na Chopok v piatok 23. februára štvorhviezdičkové lyžiarske a snowboardové preteky vo voľnom teréne, ktoré sú súčasťou medzinárodnej Freeride World Tour (FWT). Kvalifikačnou zastávkou Freeride World Qualifier (FWQ) je práve slovenská verzia pod názvom Jasná Adrenalín v najlepších freeridových žľaboch na Chopku. 16. ročník uznávanej súťaže ponúkne opäť nevšedné adrenalínové divadlo. Priamo zo svahu v Public area na Konskom grúni si lyžiari aj nelyžiari vychutnajú tie najlepšie freeridové jazdy a saltá v skalnom teréne s panoramatickým výhľadom na cieľovú plochu.

čítať viac
06.02.2018
Do Tatranskej Lomnice mieria Snežné psy

TATRANSKÁ LOMNICA (6. február 2018) – Moderátor Andrej Bičan, 50 severských psov spolu s mašérmi, súťaže, rozprávky, 12 stanovíšť s hrami Od póla k pólu, živá socha nórskeho polárnika Amundsena, expedičné výpravy a záchranné akcie s lavínovými psami, dog dancing, areál na sánkovanie, hladkacie bernardíny a výborná zábava s Funny Fellows, či tanečnou skupinou Outbreak je už opäť tradičnou pozvánkou pre rodiny s deťmi na podujatie Snežné psy, ktoré sa uskutoční 10.-11. februára v lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici.

čítať viac
05.02.2018
Dejisko zimnej olympiády sa presunie aj do Jasnej

JASNÁ/PJONGČANG (5. február 2018) – Do lyžiarskeho strediska Jasná v Nízkych Tatrách sa 9.-10. februára prenesie kúsok olympijskej atmosféry práve v čase, kedy sa v juhokórejskom Pjongčangu začínajú XXIII. zimné olympijské hry. Už o pár dní si všetci návštevníci užijú výnimočné podujatie so skutočnými olympijskými disciplínami akými sú slalom, curling, biatlon, snowboarding a sánkovanie. Jasná bude žiť nielen športovými výkonmi našich olympionikov na diaľku, ale aj priamo na svahoch Chopku a nebude chýbať bohatý sprievodný program. Slovenský olympijský výbor spolu s partnermi prináša do najväčšieho lyžiarskeho strediska originálnu Arénu olympijského tímu, ktorej hlavný program sa odohráva na dvoch nástupných miestach lanoviek v lokalite Biela Púť a Priehyba.

čítať viac
29.01.2018
Gastro festival nezvyčajných chutí

CHOPOK (29. január 2018) -  Popol zo sena, prach z ikry, či spálená čokoláda nie sú experimenty začínajúcich školákov, ale kuchárke trendy na michelinovskej úrovni, ktoré na Chopok prinesie nadaný britský šéfkuchár Tony Casey. V rámci tradičného Culinary week sa so svojím tímom predstaví v štýlovej Von Roll Restaurant v lokalite Luková. 1.-2. februára si na svoje prídu milovníci výnimočného jedla a pitia na piatom ročníku zimného gastro festivalu v nadmorskej výške 1 670 m n.m., ktorý sa tento rok rozšíri 3. februára aj do reštaurácie Angus v Hoteli Pošta**** v centre lyžiarskeho strediska Jasná.

čítať viac
18.01.2018
Olympijskú známku predstavia v Hoteli Pošta v Jasnej

JASNÁ (18. január 2018) – Pri príležitosti XXIII. zimných olympijských hier (ZOH) v juhokórejskom Pchjongčchangu vydáva Slovenská pošta limitovanú edíciu poštovej známky s motívom zjazdového lyžovania, ktorá bude slávnostne odhalená a inaugurovaná v piatok 19. januára o 16. hodine v Hoteli Pošta v Jasnej. Tzv. krst poštovej známky je jedným zo symbolických podujatí, ktoré aj s ochutnávkou pravej olympijskej atmosféry organizuje lyžiarske stredisko Jasná spolu so Slovenským olympijským výborom a jeho partnermi. Svahy Chopku sa od 9. do 25. 2. zmenia na Arénu Slovenského olympijského tímu so zónami zimných športov, party scénou a fanúšikovskou základňou s vysielaním živých športových prenosov.

čítať viac
05.01.2018
TMR začalo prevádzkovať český skiareál Ještěd

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (5. január 2018) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) oficiálne prevzala od mesta Liberec 22. decembra 2017 športový a lyžiarsky areál Ještěd a zahájila tak jeho zimnú prevádzku. Symbolické prevzatie areálu spečatilo aj predanie historických lyží, ktoré z rúk primátora mesta Liberec Tibora Batthyányho prijal riaditeľ TMR pre Českú republiku Čeněk Jílek.

čítať viac
./
../../