Tlačové správy

08.02.2019
V dňoch 8.-10. Februára 2019 bude doprava v Jasnej regulovaná

Výborné lyžiarske podmienky, očakávané pekné počasie a blížiaci sa víkend vytvárajú všetky predpoklady na zvýšenú návštevnosť obľúbeného lyžiarskeho strediska v Jasnej. Práve z tohto dôvodu bude v stredisku v dňoch 8.-10.februára opäť regulovaná doprava.

čítať viac
07.02.2019
Snežné psy v Tatranskej Lomnici v tomto roku aj s polárnikom Amundsenom

TATRANSKÁ LOMNICA (7.2.2019) - Vysoké Tatry budú počas najbližšieho víkendu patriť Snežným psom. Jubilejný desiaty ročník populárneho rodinného podujatia sa uskutoční v dňoch 9.-10.februára priamo pod rozprávkovým Lomnickým štítom.

čítať viac
11.01.2019
Lyžiarski fajnšmekri si vychutnajú lyžovačku už aj z Lomnického sedla

TATRANSKÁ LOMNICA (11. januára 2019) – Tatrám je aktuálne dopriata bohatá nádielka prírodného snehu, a preto si už od soboty 12. januára užijú milovníci lyžovania prvú lyžovačku premiérovo z Lomnického sedla. Na 1 240 metrov dlhej zjazdovke v Lomnickom sedle je aktuálne 150 cm snehu a podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré.

čítať viac
03.01.2019
Ak nebude tatranským strediskám umožnený aspoň čiastočný rozvoj, vysokú návštevnosť bude možné regulovať iba vyššími cenami skipasov

(VYSOKÉ TATRY / JASNÁ, 3. januára 2019) – Najväčšie lyžiarske strediská vo Vysokých a Nízkych Tatrách,
ktoré prevádzkuje spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s., zvládli vysokú návštevnosť v tradične najsilnejšom „zlatom týždni“ plynulo a bez vážnejších problémov. Vzhľadom na preplnenosť zjazdoviek a dopravný kolaps, ktoré sprevádzali sviatočné dni v Tatrách v uplynulých rokoch, sa TMR rozhodla pristúpiť k zmene cenovej politiky a prejsť na systém flexibilných cien. To malo za následok, že kvôli veľkému záujmu sa ceny skipasov v špičkových dňoch vyšplhali až na úroveň 49 až 60 eur, čo sa stretlo s negatívnou odozvou u mnohých lyžiarov. Na druhej strane, aj pri dlhodobo poddimenzovanej infraštruktúre nevznikol v žiadnom tatranskom stredisku dopravný kolaps a optimálna obsadenosť zjazdoviek umožňovala komfortnú a bezpečnú lyžovačku. Ak sa kapacita tatranských stredísk nezmení a neodstránia sa úzke miesta v doprave a pohybe návštevníkov, zvyšovanie cien skipasov bude preto v budúcnosti jediným spôsobom, ako zvládnuť nápor návštevníkov.

čítať viac
02.01.2019
TMR pomôže spravovať golfový raj s trinástimi jazerami neďaleko Brna

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (2. január 2019) – Tatry mountain resorts, a.s. (TMR), najvýznamnejší hráč v turistickom biznise rozširuje svoje podnikanie v golfovom segmente. Od 1. januára 2019 si bude prenajímať Kaskáda Golf Rezort Brno. Nájomnú zmluvu s majiteľom podpísala spoločnosť 1. januára 2019 na dobu dvadsať rokov.

čítať viac
./
../../