Grilovacia sezóna v Tatrách začína tento víkend na lyžiach

Grilovacia sezóna v Tatrách začína tento víkend na lyžiach
Grilovacia sezóna v Tatrách začína tento víkend na lyžiach
Stiahnuť PDF

Na slnečnej terase reštaurácie na Skalnatom plese si popri jarnej lyžovačke môžu lyžiari a návštevníci strediska vychutnať otvorenie grilovacej sezóny. Na druhý ročník jarnej grilovačky sa všetci vyvezú štýlovo. V prevádzke budú aj dve 15-miestne party kabíny s hudobnou produkciou „house a rock“. Pri príjemnej hudbe to zostane aj na Skalnatom plese, tam čaká na návštevníkov živá hudba folklórneho súboru Jánošík Svit, terasa s ľadovým barom a grilované pochúťky. Pre deti sú pripravené animácie v detskom indoor fun parku Kamzíkovo, súťaže a tvorivé dielne.
Na tatranských zjazdovkách na Štrbskom Plese je 100 cm snehu a podmienky na jarnú lyžovačku veľmi dobré. Ideálne podmienky má aj lyžiarske stredisko v Tatranskej Lomnici, kde je od 55-70 cm snehu, veľmi dobré podmienky sú stále v Lomnickom sedle, kde je 120 cm prírodného snehu. Prevádzkovatelia horských stredísk veria, že lyžovačka v Tatrách môže vďaka prajnému počasiu, vydržať až do konca apríla. 
Lyžiarske stredisko v Starom Smokovci (Jakubkova lúka) v týchto dňoch ukončilo svoju zimnú prevádzku a vstupuje to pravidelnej jarnej technickej údržby. Prevádzka pozemnej lanovej dráhy zo Starého Smokovca na Hrebienok bude v nasledovných intervaloch. V pracovných dňoch od 18.3.-20.3., 23.3.-27.3. a 30.3.-1.4. – bude v stredisku prebiehať pravidelná jarná údržba. Počas víkendov (21.-22.3., 28.-29.3.) bude pozemná lanová dráha v prevádzke od 8.30 – 16.30 hod. Od 2.4.2015 (Zelený štvrtok) bude pozemná lanová dráha v Starom Smokovci v trvalej letnej sezóne.
_______________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.