Guláš cup v Tatrách bude svetový

Guláš cup v Tatrách bude svetový
Guláš cup v Tatrách bude svetový
Stiahnuť PDF

„Veľmi dúfame, že tento rok vyjde počasie a na Guláš cup zavíta viac ako 36 súťažných družstiev. Toto podujatie vnímanie nielen ako vozenie sa na motocykloch, ale aj ako kulinárske umenie, kde sa stretne príjemné s užitočným. Našim kamarátom z Európy z našej motocyklovej rodiny chceme ukázať krásy Slovenska, etnológiu, tradičné remeslá a kroje, ktoré sú našou neodmysliteľnou súčasťou,“ prezrádza spoluorganizátor Guláš cup & Harley zraz Miloš Dano, viceprezident H-D No.1 Slovakia.

Súťažné tímy si už od piatku 23. augusta budú chystať stanovištia pred Hotelom FIS*** v športovom areáli, kde sa majstrovstvá vo varení gulášu uskutočnia. Odborná porota je zložená zo šéfkuchárov tatranských hotelov, objektívnosť zaručí Žilinský klub kuchárov. O dobrú zábavu sa postará folklórny súbor Vagonár s moderátorom Henrichom Medveďom a medveďom Štrbkom. Vystúpi aj dievčenská skupina Energy, tradičné remeslá a zručnosti starých gazdov priblíži folklorista Lukáš Janoška.

„Tento ročník bude silný na zážitky. Tímy budú nielen z radov motorkárov a kuchárov z celého Slovenska a okolitých štátov, ale sily vo varení gulášu si chcú zmerať aj automobiloví pretekári a organizátori Rallye Tatry. Po chutnom guláši je pripravená zábava na ľudovú nôtu, kde si môžu všetci vyskúšať prácu s kosou, hrabľami, či bičom,“ vyratúva hotelová manažérka Erika Fočarová z Hotela FIS.

Otvorenie podujatia a varenie gulášu, po ktorom si všetci oblížu prsty začne v sobotu o 10. hodine za účasti motocyklistov z klubov Harley Davidson. Po vyhodnotení výsledkov súťaže si „harleyaci“ a návštevníci urobia individuálne výjazdy do Tatier a po okolí. Pre rodiny s deťmi sú pripravené atrakcie ako člnkovanie na Štrbskom plese, výlety lanovkami na Solisko alebo aj vozenie starších detí na motorkách. Viac na http://www.hotelfis.sk/sk/hotel/novinky/184-gulas-cup-2013.

17. ročník Rally Tatry motocyklov H-D No.1 Slovakia je priamo spojený s Tatranskými majstrovstvami vo varení gulášu, ktorých usporiadateľmi sú Hotel FIS*** na Štrbskom Plese a Harley Davidson no.1 Slovakia. Ochutnávku prvej slovenskej whisky zabezpečuje Nestville Distillery.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.