Lyžiarska ochutnávka začína v Tatrách na 8 km zjazdoviek

Lyžiarska ochutnávka začína v Tatrách na 8 km zjazdoviek
Lyžiarska ochutnávka začína v Tatrách na 8 km zjazdoviek
Stiahnuť PDF

V Jasnej si lyžiari prvýkrát v sezóne vyskúšajú svahy z vrcholu Chopka. Na severnej strane budú otvorené červené zjazdovky č. 1c Pretekárska úsek Chopok – Konský Grúň, č. 1b Pretekárska úsek Konský Grúň – Luková, č. 1a Pretekárska úsek Luková – Priehyba, červená zjazdovka č. 2 Májová a modrá č. 13 Biela Púť. Tí, ktorí využijú nástupné miesto z južnej strany kopca, majú možnosť využiť prechod na Sever modernou 15-miestnou kabínkovou lanovkou a zlyžovať z Chopku Sever až na Bielu Púť alebo ostať lyžovať na Juhu na červenej zjazdovke č. 31 s názvom Slnečná v úseku Kosodrevina – Srdiečko. Milovníci lyžovania si v prvý deň spustenia lyžovačky v Nízkych Tatrách užijú 5,05 km zjazdoviek. Aktuálne sa v stredisku Jasná dosnežujú modré ľahšie zjazdovky pre rodiny s deťmi č. 14 Lúčky a č.5 Turistická a na južnej strane Chopku zjazdovka č. 36 s názvom Krupová, ktoré budú spustené do prevádzky v závislosti od počasia.

Kým počasie v zahraničí alpským rezortom nehrá do karát, u nás v Tatrách mrzne a podmienky na prvú lyžovačku sú ideálne. Tieto slová potvrdzuje aj náš najlepší zjazdár Adam Žampa, ktorý si v týchto dňoch ako prvý Tatranec vyskúšal tréning na svahu Interski na Štrbskom Plese. „Koncom minulého týždňa bolo v Tatrách -10 stupňov, spolu s mojim tímom nám prevádzkovatelia umožnili poliať svah vodou, dráha zľadovatela na takú úroveň, aby boli podmienky podobné svetovému poháru a  optimálne pre môj tréning. Najbližšie sme sa chystali do Rakúska na európsky pohár, ale podujatie sa zrušilo, pretože tam absolútne nemrzne, rovnako vo Francúzsku je 6 stupňov nad nulou a v celej Európe je teplo, iba v Tatrách je zima, práve preto tu teraz trénujem. Verím, že najbližšie si zalyžujem v Tatranskej Lomnici a presuniem sa aj do Jasnej,“ uzavrel Adam Žampa. Video z tréningu Adama Žampu 3. 12.2014 na Štrbskom Plese TU.    

Lyžovačka vo Vysokých Tatrách štartuje v sobotu 6. decembra na Štrbskom Plese na svahu Interski (červená zjazdovka č. 3) a na zjazdovke Juniorská (modrá zjazdovka č. 6). V stredisku sa dosnežujú posledné úseky na ľahkej modrej zjazdovke č. 4 s názvom Turistická a na červenej zjazdovke č. 2 Esíčka. V Tatranskej Lomnici sa v sobotu spúšťa úsek modrých zjazdoviek č. 1 Štart Západ a č. 2 Štart Východ. Ak teploty v najbližších dňoch opäť klesnú, dosnežia sa aj červené zjazdovky zo Skalnatého plesa na Štart (Esíčka, Generál a Čučoriedky Východ a Čučoriedky Západ). Vo Vysokých Tatrách bude lyžiarom od soboty k dispozícii 2,85 km tratí a spolu so zjazdovkami v Nízkych Tatrách si tak nadšenci obľúbeného zimného športu užijú takmer 8 km kvalitne upravených tratí. Tatranci očakávajú nasledujúce dni výrazné poklesy teplôt, ktoré by mali napomôcť technickému zasnežovaniu a otvoreniu ďalších kilometrov zjazdoviek. Denne aktualizované informácie o stave zjazdoviek, lanoviek a vlekov sú k dispozícii TU a TU.   
___________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Hotel Grand Jasná, Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.