Na lyžovačke v Tatrách sa o deti starajú profesionálne opatrovateľky

Na lyžovačke v Tatrách sa o deti starajú profesionálne opatrovateľky
Na lyžovačke v Tatrách sa o deti starajú profesionálne opatrovateľky
Stiahnuť PDF

V interiérovom detskom centre vo výške 1 751 m n.m. pribudla opatrovateľská služba, ktorá je určená pre deti od 3 rokov a je možné ju využiť až na dobu 4 hodín. Dozor v Kamzíkove sa pohybuje na ihrisku a šmykľavkách, dozerá na bazény s guľôčkami a v oddychovej zóne. Deti sa okrem zábavy na preliezkach a v bludisku, či hraní sa v bazénoch a lezení po sieťach, môžu zabávať pri kreslení alebo hraní sa s hračkami. Zaujímavosti zo života tatranských zvieratiek sa deti dozvedia už pred vstupom do Kamzíkova, kde je nainštalovaná galéria zvierat: medveďa, svišťa, líšky, orla, diviaka, sovy, vlka a iných. Najvzácnejším objektom detského zábavného centra je exponát Kamzíka tatranského v životnej veľkosti. Deti sa okrem obdivovania skutočného múzejného exponátu kamzíka, zoznámia aj so životom jeho príbuzných: Kamzíkom kartuziánskym z predhoria francúzskych Álp, kaukazským, ktorý žije v južnom Gruzínsku, karpatským z pohorí Rumunska, balkánskym vyskytujúcim sa v oblasti bývalej Juhoslávie, Albánska, Bulharska a Grécka, či s ozdobou alpských lúk a stráni – Kamzíkom alpským, ktorý žije v Taliansku, Francúzsku, Nemecku, Slovinsku a Lichtenštajnsku.      
Detské centrum na Skalnatom plese je počas zimnej sezóny otvorené denne v čase od 10. -15. hodiny. Podrobne k babysittingu a podmienkach služby TU. Lyžovačke vo Vysokých Tatrách praje ideálne zimné počasie a dostatok prírodného snehu. Na vysokotatranských zjazdovkách je v priemere od 95 do 110 cm snehu. Ideálne podmienky má Lomnické sedlo, kde je 140 cm prírodného snehu a podmienky na lyžovanie veľmi dobré. Návštevníci Hrebienka si môžu pozrieť ľadové sochy Tatry Ice Master a Tatranský dóm do konca marca. Pozemná lanová dráha je otvorená do 19. hodiny (posledná jazda). Nočná sánkovačka je v prevádzke vždy v utorok, piatok a v sobotu v čase od 19.- 21. hodiny, požičovňa saní v Starom Smokovci pri údolnej stanici lanovky je do 19:30 hod.
_________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.