Šéfkuchári z TMR zvíťazili na Food Fest Tatry

Šéfkuchári z TMR zvíťazili na Food Fest Tatry
Šéfkuchári z TMR zvíťazili na Food Fest Tatry
Stiahnuť PDF

Nielen absolútni víťazi bratislavského Gurmán Fest Bratislava 2013, ale teraz už aj absolútni víťazi 1. ročníka tatranského festivalu jedla Food Fest Tatry, sa šéfkuchári z hotelov Tatry Mountain resorts, a.s. (TMR) stali varení – pečení aj na domácej pôde.

Kuchárske umenie hodnotila nezávislá porota zložená z odborníkov a poroty z „ľudu“. „Zadanie sme mali určené – tatranské suroviny. Snažili sme sa menu vyskladať zo surovín z regiónu a priblížiť sa tak čo najviac Tatrám, a preto sme boli ocenení,“ uviedol sa Miloš Červenka, šéfkuchár z Hotela FIS***. „Skúsenosti robia svoje. Na druhej strane, ja som šiel do súťažného varenia s radosťou. Mali sme veľmi dobré odozvy od ľudí, ktorí sa k nášmu stánku vrátili aj na druhý deň, a to človeka veľmi poteší,“ doplnil kolegu Jaroslav Uhlár, šéfkuchár z Grandhotela Praha****.

Víťazná dvojica šéfkuchárov pripravila 4 chodového menu: Predjedlo – Domáca bravčová paštéta s glazovanou šalotkou a opečenou bagetkou; Polievka: Zelerový krém s pečeným filetovaným pstruhom s tymianom na restovanom špenáte; Hlavné jedlo: Ragú z diviaka s dubákmi s lesnými plodmi a žemľovou knedľou a Dezert: Jablkový piškót s ovocnou plnkou v pečených mandliach s tekutou čokoládou a gaštanovou penou.

Hoci počasie nebolo festivalu príliš naklonené, chuť na najlepšie tatranské špeciality bola silnejšia, a tak si Tatranská Lomnica užila víkendovú šou pod holým nebom so slušnou účasťou. „Organizátori sa veľmi snažili, aby všetko dopadlo dobre. Nakoľko nám počasie
neprialo, v sobotu bola účasť prekvapivo veľká a my sme tak mali pre koho variť,“
usmieval sa ocenený šéfkuchár z Hotela FIS***.

Video na http://www.youtube.com/watch?v=seXu9RbZHrY&feature=youtu.be.Video na stiahnutie http://ulozto.sk/xJ14GD2b/food-festival-105-mov

___________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlýn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.