Tatranským lyžiarskym strediskám sa do Vianoc podarí otvoriť viac ako 80% zjazdoviek

Tatranským lyžiarskym strediskám sa do Vianoc podarí otvoriť viac ako 80% zjazdoviek
Tatranským lyžiarskym strediskám sa do Vianoc podarí otvoriť viac ako 80% zjazdoviek
Stiahnuť PDF

V najväčšom vysokotatranskom stredisku sa od soboty 19.12. spúšťa úsek zo Skalnatého plesa (1 751 m n.m.) do Tatranskej Lomnice. V prevádzke budú zjazdovky: Generál, Čučoriedky Východ, Štart Východ, Štart Západ, spolu o dĺžke viac ako 5 kilometrov. Počas vianočných sviatkov si lyžiari vo Vysokých Tatrách vychutnajú lyžovačku na 15 zjazdovkách a 14 kilometroch kvalitne upravených tratí, v prevádzke bude aj 13 lanoviek a vlekov.
Na Štrbskom Plese je od piatku 18.12. otvorená zjazdovka Esíčko v celej svojej dĺžke. Spolu so zjazdovkami Interski, Junior a Turistická budú k dispozícii 4 km zjazdoviek, ale od utorka (22.12.) sa spúšťajú pre lyžiarov aj zjazdovky Solisko a Furkota. Lyžiarov tak pred vianočnými sviatkami poteší najkrajšia tatranská lyžovačka v kompletne otvorenom lyžiarskom stredisku na Štrbskom Plese.
Pre peších návštevníkov, ktorí chcú obdivovať krásu ľadu v Tatranskom ľadovom dóme je v polhodinových intervaloch v prevádzke pozemná lanová dráha zo Starého Smokovca na Hrebienok. Prevádzkovatelia lyžiarskeho strediska v Tatranskej Lomnici sa pravidelne spolupodieľajú na organizovaní podujatia „Betlehemské svetlo“, ktoré sa v nedeľu 20. decembra  v rámci odovzdávania betlehemskej štafety, vynesie opäť skautmi až na Lomnický štít do výšky 2 634 m n.m. Poobede sa skauti presunú na Hrebienok, do Tatranského ľadového dómu, kam vnesú Betlehemské svetlo ako symbol pokoja a mieru.
V Nízkych Tatrách sú podmienky na lyžovanie veľmi dobré až dobré. Video zo sobotnej lyžovačky si môžete pozrieť TU. Na Chopku sa od zajtra (piatok 18.12.) spúšťa celá zjazdovka č.11 FIS Rovná hoľa – Záhradky. Najmenší drobci sa prvé oblúčiky naučia počas víkendu v lyžiarskej škôlke Maxiland a lyžiari si užijú lyžovačku na 13 zjazdovkách všetkých obtiažností. Začiatočníci, pokročilí, rodiny s deťmi, ale aj tí najnáročnejší budú mať k dispozícii viac ako 14 kilometrov zjazdoviek, na ktorých je momentálne od 40 do 60 cm snehu. V prevádzke bude počas nadchádzajúceho víkendu 9 lanoviek a vlekov. Na severnej strane Chopku je po 25. decembri v pláne otvoriť všetky technicky zasnežované zjazdovky, teda sprístupniť lyžiarom viac ako 22 kilometrov zjazdoviek. Podrobne o dennom reporte technického zasnežovania a k plánom otvorenia ďalších zjazdoviek v Nízkych Tatrách na Jasná LIVE.
__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.