V budove starej stanice lanovky vznikol detský park Kamzíkovo

V budove starej stanice lanovky vznikol detský park Kamzíkovo
V budove starej stanice lanovky vznikol detský park Kamzíkovo
Stiahnuť PDF

Ten, kto si ešte spomenie na vrcholovú stanicu starej 4-miestnej kabínkovej lanovky na Skalnatom plese, bude teraz milo prekvapený. Priestor, v ktorom návštevníci v minulosti nastupovali a vystupovali z lanovky, nadobudol zábavno-náučný význam. Pred vstupom do samotného indoor parku Kamzíkovo je mini galéria tatranských zvierat. Na chodbe mini galérie si návštevníci môžu prezrieť fotopanely so zvieratkami: Medveďa hnedého, Kamzíka vrchovského tatranského, líšky, orla, diviaka, sovy, vlka a svišťa. Najvzácnejším objektom detského indoor parku je múzejný exponát skutočného Kamzíka vrchovského tatranského. Práve ním pozýva Múzeum Štátnych lesov TANAPu v Tatranskej Lomnici svojich návštevníkov spoznávať tatranskú faunu a flóru. „K obľúbenému eko-mini parku Svištej krajinke so sochami tatranských zvieratiek sme pre deti na Skalnatom plese pripravili kryté zábavné centrum s množstvom preliezok a šmykľaviek. Jeho názov Kamzíkovo je spojený s neďalekým Lomnickým sedlom, kde sú tieto tatranské symboly pozorované aj naživo. V našom detskom parku si malí aj veľkí po túre z Hrebienka, Veľkej Svišťovky, či po prechádzke okolo Skalnatého plesa radi užijú zábavu, ale aj oddych. Priestor starej lanovky má aj náučný význam a deti môžu so zatajeným dychom obdivovať jedného z vládcov našich veľhôr. V Kamzíkove nebude nuda, pre malých a veľkých chystáme športové hry, súťaže a animačný program,“ uviedol Juraj Chovaňák, riaditeľ marketingu z Vysokých Tatier.

Dominantou Kamzíkova je detské ihrisko s rozmermi 10x8x3 metre, ktoré je otvorené denne od 10. – 17. hodiny a vstup je bezplatný. Pri detskom ihrisku je relax zóna s kaviarňou s prekrásnym výhľadom do Popradskej kotliny. Krásy tatranskej prírody spoznávajú tí najmenší počas celého leta aj po náučných chodníkoch vo Vysokých Tatrách a to hravou formou s brožúrkou Tatranskej divočiny. Bližšie TU
____________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.