Do Tatranskej Lomnice mieria Snežné psy

< späť

TATRANSKÁ LOMNICA (6. február 2018) – Moderátor Andrej Bičan, 50 severských psov spolu s mašérmi, súťaže, rozprávky, 12 stanovíšť s hrami Od póla k pólu, živá socha nórskeho polárnika Amundsena, expedičné výpravy a záchranné akcie s lavínovými psami, dog dancing, areál na sánkovanie, hladkacie bernardíny a výborná zábava s Funny Fellows, či tanečnou skupinou Outbreak je už opäť tradičnou pozvánkou pre rodiny s deťmi na podujatie Snežné psy, ktoré sa uskutoční 10.-11. februára v lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici.

Na svahu Čučoriedky je počas 9. ročníka Snežných psov pripravený bohatý sprievodný program. Rodiny s deťmi si môžu vyskúšať jazdu v psom záprahu alebo vidieť ukážky zásahov so záchrannými lavínovými psami, ktoré pripravuje Horská záchranná služba. Denný program začína na medzistanici lanovky Štart a na čiastočne uzavretej zjazdovke Čučoriedky od 10.-15. hodiny. Deti, ako správni objavitelia sa zúčastnia expedičných výprav do ďalekých zákutí ľadovej krajiny. Na 12 stanovištiach pod názvom Od póla k pólu sa vyberú preskúmať králičí labyrint, ocitnú sa na rybačke ľadového medveďa, precvičia si polárny zrak orla, vytvoria huskyho záprah a budú hľadať cestu do líščieho brlohu. Ďalej sa priblížia skúške mašéra a naučia sa zapínať psov do postroja. Účastníci expedície si vyberú aj dary prírody, budú spolu pozorovať tučniakov, naučia sa viazať polárne uzly, loviť ryby, chodiť po stopách obyvateľov polárnej oblasti a nakoniec dobyjú severný pól. Na eskimácky víkend pod Lomnickým štítom sa môžu všetci vyviesť pohodlne kabínkovou lanovkou alebo využiť značený turistický chodník a urobiť si tak rodinnú prechádzku. Každé dieťa, ktoré si so sebou prinesie plyšového psíka, získava darček. Okrem toho sú pripravené súťaže o zaujímavé ceny. Vstup na podujatie je bezplatný. Viac na www.vt.sk

V Tatranskej Lomnici si lyžiari užívajú aj atraktívnu lyžovačku na 12 kilometroch zjazdových tratí. Lyžiarske svahy v posledných dňoch vylepšila nádielka prírodného snehu, aktuálne je v Tatranskej Lomnici od 50 - 155 cm snehu a podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré. Na výletníkov pod Lomnickým štítom čakajú sochy zo snehu, ktoré si aj tento rok našli svoj domov na Skalnatom plese. 

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2016 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR 230 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../