Najviac medveďov bude opäť na Hrebienku

< späť

HREBIENOK (25.7.2019) - Štyri dni nespútanej zábavy a Hrebienok plný medvedej atmosféry. Medvedie dni - najnavštevovanejšie letné podujatie pre rodiny s deťmi tento rok mení svoju tvár a štartuje akoby odznova. Na návštevníkov čakajú nielen nové atrakcie a súťaže, ale aj množstvo vzdelávacích aktivít pre deti, či dospelých, ktoré rozšíria zručnosti a zblížia ich s prírodou a tradíciami.

Netradičný tatranský festival medveďov už budúcu stredu (31. júla) presne na štyri dni ovládne Hrebienok. „Tento rok návštevníkov čakajú úplne nové Medvedie dni s novými atrakciami, súťažami, hrami, či množstvom vzdelávacích aktivít pre deti, či dospelých. Veľkou novinkou tohto roka bude nový areál doplnený o rôzne atrakcie, či animácie. Nebude chýbať ani pódiový program, ktorý bude na dvoch miestach. K dispozícii bude aj množstvo tvorivých dielní, kde si budú môcť deti, či dospelí vyskúšať výrobu hračiek, či iných zaujímavých predmetov z dreva, plastu, vosku, či kovu,“ vymenoval obchodno-marketingový manažér pre Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.
Deti sa tak počas Medvedích dní nielen zabavia, ale z Tatier odídu aj plné nových vedomostí a zručností. „Som presvedčený, že práve takéto podujatia do Tatier patria. Detský návštevník je vždy ten najúprimnejší preto sme sa snažili dať Medvedím dňom nový šmrnc,“ vysvetlil Brodanský.

Asterix a voľba starostu
Počas prvého dňa (31.7.) si na svoje prídu milovníci hudobného a muzikálového divadla, ktoré zahrá predstavenie Asterix a voľba starostu. „Na pódiu sa taktiež predstaví zábavno-vzdelávací projekt Plasťáci. Dňom bude návštevníkov sprevádzať moderátor a zabávač Roman Féder,“ vyratúva Brodanský.
Prvý augustový deň bude patriť škole tanca Credance, a tiež hudobnej skupine Hevi Dubi Komiks Band. „Deťom sa predstaví aj známy spisovateľ, básnik a rozprávkar Daniel Hevier, ktorý bude rozprávať o tajomstvách čítania, o knihách, či jeho samotnej práci. Na pódiu sa taktiež predstaví enviromentálno - zábavný program Plasťáci,“ povedal Brodanský.

Čítať a pochopiť text
Na tretí deň (2.8.) svoje predstavenie odohrá SĽUK – Zvuky nie sú muky. Deti budú môcť absolvovať aj workshop s názvom Čítaj s porozumením, ktorý je zameraný na schopnosť správne čítať a chápať text. „Nové Medvedie dni tento rok neobíde ani včelár z východu, rezbár a návštevníci uvidia aj pána, ktorý vyrába predmety zo slamy, drôtu i medu,“ dodáva Brodanský. 
Na posledný deň Medvedích dní (3.8.) pricestujú dokonca aj Fidlikanti, aby si spolu s deťmi zahrali, zaspievali a predviedli im svoje umenie. Pódium ovládne svetový muzikálový hit – Cats.
„Nové Medvedie dni sa tohto roku určite oplatí vidieť a zažiť,“ zhodnotil Brodanský.

Spolu s vynoveným programom návštevníkov Medvedích dní čakajú aj novinky ohľadom parkovania. V Starom Smokovci budú k dispozícii nové a lepšie parkovacie kapacity. „Po naplnení parkovísk v Starom Smokovci budú môcť návštevníci zaparkovať pri Penzióne Raimund v Dolnom Smokovci. Tam bude pripravená bezplatná kyvadlová doprava, ktorá bude premávať po autobusovú stanicu v Starom Smokovci v pravidelných 15 minútových intervaloch od otvorenia parkoviska až do 20.00 hodiny,“ vysvetlil Brodanský. Organizátori podujatia aj napriek tomu odporúčajú návštevníkom využiť verejnú hromadnú dopravu.

________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu  vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra . V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca finančného roka 2018 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 350 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../