Olympijskú známku predstavia v Hoteli Pošta v Jasnej

< späť

JASNÁ (18. január 2018) – Pri príležitosti XXIII. zimných olympijských hier (ZOH) v juhokórejskom Pchjongčchangu vydáva Slovenská pošta limitovanú edíciu poštovej známky s motívom zjazdového lyžovania, ktorá bude slávnostne odhalená a inaugurovaná v piatok 19. januára o 16. hodine v Hoteli Pošta v Jasnej. Tzv. krst poštovej známky je jedným zo symbolických podujatí, ktoré aj s ochutnávkou pravej olympijskej atmosféry organizuje lyžiarske stredisko Jasná spolu so Slovenským olympijským výborom a jeho partnermi. Svahy Chopku sa od 9. do 25. 2. zmenia na Arénu Slovenského olympijského tímu so zónami zimných športov, party scénou a fanúšikovskou základňou s vysielaním živých športových prenosov.

Autorom špeciálnej poštovej známky pri príležitosti konania ZOH v Pchjongčchangu je popredný slovenský ilustrátor, grafik a maliar Peter Uchnár, ktorý sa krstu zúčastní aj osobne. „Práca na známke je vždy výzvou, a tým viac, ak ide o tak sledovanú tému. Realizácia športovej témy je náročná nielen po kresbovej stránke, ale vyžaduje si aj určité prispôsobenie sa téme. Napriek tomu som v nej zachoval kontinuitu s mojou ilustračnou tvorbou, veď rozprávkovosť v zimných športoch bola vždy,“ uviedol P. Uchnár. 

Známka vyšla v náklade 200 tisíc kusov. Nielen zberatelia, ale aj lyžiari si v Jasnej v Hoteli Pošta môžu v piatok 19.1.2018 zakúpiť a zaslať obálku prvého dňa vydania s emisiou príležitostnej poštovej známky a pečiatkou domicilu Liptovský Mikuláš 1. V Hoteli Pošta bude v tento deň zriadená dočasná poštová priehradka aj príležitostná poštová schránka. Na poštovej obálke je stvárnená športová disciplína biatlonu a motívom pečiatky sú piktogramy rôznych olympijských športov. V 80. rokoch minulého storočia bol na mieste Hotela Pošta vybudovaný poštový úrad so širokou ponukou služieb, ktorý bol dôležitou administratívnou budovou v srdci Jasnej. Dnes je zo „starej pošty“ exkluzívny boutique Hotel Pošta, ktorý si v koncepte zachoval pôvodný priestor, no s  moderným dizajnom, nádychom avantgardy a personálom, ktorý pozná všetky želania hostí. 

Slávnostný sľub olympionikov prezidentovi Andrejovi Kiskovi a tzv. putovná Roadshow ceremoniál so zapaľovaním ohňa Slovenského olympijského tímu (SOT) sa bude konať v Bratislave 30.1.2018. Od 1. februára má putovná Roadshow SOT zastávky v Trnave, Nitre, Banskej Bystrici, Žiline, Martine, Liptovskom Mikuláši, Košiciach, Poprade s vyvrcholením 9. februára práve v najväčšom lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry. 

Od 9.-10. februára je v Jasnej vytvorená Aréna Slovenského olympijského tímu s pravou atmosférou zimnej olympiády, atraktívnymi športoviskami na zjazdovkách, hudobnými koncertmi, módnou prehliadkou, expozíciou fotografií olympijského oblečenia a osobných predmetov športovcov. Fanúšikovská podpora z Jasnej bude patriť všetkým slovenským reprezentantom ZOH, ale o to silnejšie lyžiarskym želiezkam v ohni - Petre Vlhovej,
Veronike Velez – Zuzulovej, Klaudii Medlovej, či olympijskej šampiónke Anastasii Kuzminovej.  

     __________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2016 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR 230 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../