Rekordná návštevnosť v Jasnej - kvôli naplnenej kapacite premiérovo obmedzili predaj skipasov!

< späť

(LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ) 3.január 2020 - Regulácia návštevnosti v našom najväčšom lyžiarskom stredisku nabrala nový rozmer. Po zavedení flexi cien, ktorými sa prevádzkovateľ – spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s.(TMR) – snažila výškou ceny skipasov regulovať návštevnosť najmä v TOP sezóne, musela dnes pristúpiť k ďalšiemu kroku – zastaveniu online predaja skipasov.

V stredisku Jasná bol v piatok 3. januára o 10:00 hod z dôvodu enormného záujmu pozastavený predaj skipasov v online predaji GOPASS na daný deň. „K tomuto kroku sme pristúpili v snahe zabezpečiť pohodlie a komfort pre návštevníkov strediska, ktorí naplnili jeho optimálnu kapacitu. V takomto prípade ide biznis bokom. Namiesto bezhlavej tlačenice chceme radšej menej ľudí a bezpečnejšiu a kvalitnejšiu lyžovačku. A to aj za cenu menších ziskov. V súčasnosti máme v prevádzke viac ako 33km zjazdoviek, čo predstavuje najväčšiu ponuku lyžovačky na Slovensku. Všetci tí, ktorí si zakúpili skipasy vopred prostredníctvom online, si tak mohli užiť lyžovačku za najlepšie ceny. V stredisku boli skipasy dostupné v obmedzenom množstve v rámci klientskych centier,“ uviedol Martin Hloušek, obchodno-marketingový manažér strediska Jasná.

Ideálne slnečné počasie a piatok pred víkendom spôsobili, že do Jasnej už od skorého rána mierili tisícky lyžiarov a návštevníkov. Pred deviatu hodinou už boli zaplnené kapacity parkovísk v stredisku.
Práve zastavenie predaja v čase špičky zvýraznilo dôležitosť predpredaja skipasov a ich nákupu v dostatočnom časovom predstihu. „Pre klientov, ktorí si vedia lyžovačku naplánovať, to znamená nielen garanciu najlepšej ceny, ale zároveň aj lyžovačky ako takej,“ vysvetlil Hloušek.  

„Na to, aby sme v Jasnej dokázali zabezpečiť komfort, pohodlie a bezpečnú lyžovačku pre väčší počet lyžiarov, sú nevyhnutné investície do rozšírenia infraštruktúry. Vybudovanie nových parkovísk, rozšírenie zjazdoviek kvôli väčšej bezpečnosti resp. otvorenie nových na rozptýlenie lyžiarov – to všetko je dlhotrvajúci a náročný administratívny proces. Ten však nedokážeme v súčasnej situácii kvôli rôznym prekážkam doviesť do realizácie tak, aby sme mali ešte vyššiu kvalitu infraštruktúry a služieb pre návštevníkov Jasnej. Práve preto sme museli pristúpiť najprv k regulácii návštevnosti flexi cenami a v prípade absolútnej špičky - tak ako sa to stalo aj dnes - aj pozastavením online predaja skipasov,” uviedol riaditeľ strediska Matej Hulej.

Premiérové obmedzenie predaja skipasov v Jasnej vníma generálny riaditeľ Tatry mountain resorts, a.s. Bohuš Hlavatý v širšom kontexte: „Chýbajú jasné pravidlá hry, chýba zonácia, ktorá by jasne definovala, kde chránime prírodu a kde je možný rozvoj. Namiesto toho je tu netransparentný systém výnimiek, ktorého dôsledkom sú absurdity typu zjazdoviek v najvyššom stupni ochrany prírody. Dáva sa nám ako príklad Rakúsko – pričom práve tam toto všetko majú – jasné pravidlá, čo sa kde môže a kde nie. U nás sa na možný rozvoj nepozeráme s rozumom a pragmaticky, ale chaoticky, emotívne a niekedy aj pokrytecky,”  uzatvára B. Hlavatý.


______________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách na Slovensku TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktorú TMR spoluprevádzkuje. V slovenských Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Noc na Lomnickom štíte. V Rakúsku Skupina vlastní a prevádzkuje alpské stredisko na ľadovci Mölltaler Gletscher a jej sesterské stredisko Ankogel Mallnitz. V Čechách tiež nepriamo vlastní minoritný podiel v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra. V Poľsku TMR vlastní a prevádzkuje horské stredisko Szczyrk Mountain Resort a  Legendiu - Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitných projektov sa Skupina prevažne orientuje na rozvoj, budovanie a predaj apartmánov a komerčných priestorov a prenájom hotelov v rezortoch TMR.. Do konca finančného roka 2018 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 350 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../