Tatranské majstrovstvá vo varení guláša

< späť

ŠTRBSKÉ PLESO (13. august 2018) – V poradí 8. ročník tatranských majstrovstiev vo varení kotlíkového guláša – Guláš cup sa uskutoční pred Hotelom FIS na Štrbskom Plese 18. augusta so štartom od 10. hodiny. O tom, kto z 15 prihlásených družstiev bude víťaz, rozhodne odborná aj laická verejnosť degustáciou vzoriek priamo na mieste. Súťaž je vyhlásená v dvoch kategóriách (dvojčlenné družstvo plus pomocníci), a to v kategórii kuchárov profesionálov z hotelov a reštauračných zariadení a v kategórii gurmánov – nekuchárov.

„Sily si už tradične zmerajú súťažiaci zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska a Ruska. Tento ročník je výnimočný aj symbolicky v číslach – 8. ročník, 18.8.2018. Hodnotiť výkony kuchárov bude odborná, profesionálna porota aj verejnosť pre potvrdenie objektivity. Prídu zástupcovia zo Slovenského zväzu kuchárov, viceprezident Vladimír Lokšík, Karol Sklenár – predseda Tatranského klubu Zväzu slovenských kuchárov a cukrárov ako aj tajomník Dušan Bidleň. Porota si bude všímať čistotu práce, kvalitu použitých surovín a hlavne výsledok, lebo hoci idú všetci rovnakou cestou, nie každý príde úspešne do cieľa,“ informoval Miloš Červenka, šéfkuchár a organizátor Guláš cupu z Hotela FIS na Štrbskom Plese. 

Organizátori nekladú dôraz na množstvo navareného guláša, avšak minimum je stanovené na 5 porcií, horná hranica nie je obmedzená. Verejnosť bude guláš degustovať a u koho im bude najviac chutiť, tomu odovzdajú kupón. A aký má byť podľa odborníka najlepší a najúspešnejší guláš? „Kotlíkový guláš nie je polievka ani hustá kaša, nemá byť premastený ani bez farby. Chuť musí korešpondovať s použitými surovinami a dôležitá je čistota práce. Ale hlavne ho treba celý čas strážiť, lebo veľakrát sa stalo, že súťažiaci urobili chutný guláš a nakoniec im prihorel,“ uzavrel M. Červenka.    

Otvorenie podujatia a varenie guláša sa uskutoční aj za účasti motocyklistov z klubu Harley Davidson no.1 Slovakia. Pre súťažiacich sú pripravené zaujímavé ceny. Počas celej akcie bude varenie guláša sprevádzať hudobná skupina WATT s rockovým repertoárom a moderátorské slovo má na starosti motocyklista Ľubo Kráľ. Viac informácii na www.hotelfis.sk 

_________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2017 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR 300 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../