Do portfólia TMR pribudol Vodný park Bešeňová

Do portfólia TMR pribudol Vodný park Bešeňová
Do portfólia TMR pribudol Vodný park Bešeňová

Bešeňová 13. apríla 2022 – Spoločnosť Tatry mountain Resorts, a.s. (TMR) rozšírila svoje portfólio a stala sa majiteľom a prevádzkovateľom Vodného parku Bešeňová.

Spoločnosť TMR ako nadnárodný subjekt cestovného ruchu prevádzkujúci horské strediská, zábavné a vodné parky, golfové rezorty a vlastnú hotelovú sieť v 4 krajinách Európy sa so spoločníkom spoločnosti  EUROCOM Investment s.r.o. , ktorá je prevádzkovateľom VP Bešeňová, dohodla na odkúpení 100% podielu v spoločnosti EURCOM Innvetsment, s.r.o. Spoločnosť TMR zrealizovala nadobudnutie 100% obchodného podielu v spoločnosti EUROCOM Investment, s.r.o. prostredníctvom svoje dcérskej spoločnosti Tatry mountain resorts PL, a.s. . Cena za kúpu podielov po dohode oboch stráne nebola zverejnená. Spoločnosť TMR financovala kúpu uvedených podielov bankovým úverom.

Zmluva medzi TMR PL, ktorá je 100% dcérskou spoločnosťou TMR, a.s. a spoločnosťou Invest Liptov, s.r.o. , bola uzavretá 31. marca 2022. TMR PL nadobudla 100% podiel dňa 13.04.2022. „My sme s majiteľmi Vodného parku v Bešeňovej spolupracovali dlhodobo a na vyťažovanie sme využívali náš Gopass. Odkúpenie podielov a prevzatie vodného parku do nášho portfólia je naplnením vzájomnej zmluvy a logickým vyústením tejto spolupráce. Od tohto kroku očakávame ešte lepšiu synergiu v rámci firmy, ďalší rozvoj vodného parku a možnosť kvalitného spoločného manažmentu s Tatralandiou. O samotnej kúpe sme pritom uvažovali už skôr, ale kvôli kovid pandémii sa transakcia odkladala,“ informoval predseda predstavenstva TMR Igor Rattaj.

História Vodného parku Bešeňová siaha do roku 1987, kedy bol zrealizovaný prvý z troch vrtov. Geotermálna voda vyviera z hĺbky 1987 m s teplotou 60,5 °C. Prvé bazény pre verejnosť boli otvorené v roku 1993. V súčasnosti je Vodný park Bešeňová synonymom špičkového wellness a relaxu. Verejnosti ponúka 4 vonkajšie bazény s geotermálnou vodou, ďalšie 4 privátne bazény pre hotelových hostí, bazén s vlnobitím a detský bazén, relaxačnú zónu Átrium s 3 nerezovými vnútornými bazénmi, saunový svet Harmónia, toboganovú vežu s výškou 30 m so 6 toboganmi s celkovou dĺžkou viac ako 1 km. K tomu v lete pribudne ďalších 6 bazénov s čírou vodou a možnosť prístrojového potápania vo vraku lode. Ubytovanie vo Vodnom parku ponúkajú Hotel Galéria Thermal, Hotel Bešeňová a novovybudovaný Hotel Akvamarín.