Aprés-ski zábava na svahu a saunový raj v Tatralandii

Aprés-ski zábava na svahu a saunový raj v Tatralandii
Aprés-ski zábava na svahu a saunový raj v Tatralandii
Stiahnuť PDF

Lyžiari v Nízkych Tatrách, ktorým sa lyžovačka počas dňa máli, môžu lyžovať denne aj večer v čase od 18.00 – 21.00 hod. do konca lyžiarskej sezóny na severnej strane Chopku na Bielej Púti. Pre fajnšmekrov a milovníkov čerstvo upravených svahov bude Fresh Track túto zimu jasnou voľbou. Prvá ranná eufória z jazdy v Jasnej ešte pred oficiálnym spustením lanoviek začína vždy v utorok a v sobotu od 7.00 – 9.00 hod. Čaro nezabudnuteľného večera pre tých duchom mladých prináša sánkovačka po osvetlenej zjazdovke na Bielej Púti, či korčuľovanie na klzisku vo Fun aréne. Aj pre nelyžiarov je pripravená adrenalínová zábava: preteky na saniach jazda na skifox (spojenie lyžovania a sánok), snowbike (snežný bicykel s lyžami namiesto kolies) a snowscoot (mix medzi BMX a snowboardom). V meke nočnej zábavy v hudobnom klube Happy End v Jasnej sa v piatok a v sobotu tí naladení v tanečnom kroku pretancujú až do nového rána. Čo je práve „in“ a čo sa nosí na svahu? Ochutnávku módy a mini fashion show v spojení s aprés-ski zábavou v Champagne bare na Bielej Púti v Jasnej predvedú profesionálni tanečníci každú sobotu. Nakupovanie najnovších trendov v športových obchodoch Tatry Motion spríjemní šálka exkluzívnych čajov grátis každý piatok na Bielej Púti. Výnimočné večery s kulinárskym zážitkom aj tým najnáročnejším návštevníkom na vrchole Chopku prinesie prvý Full Moon Dinner 5. januára. Pri magickom splne mesiaca sa v reštaurácii Rotunda vo výške 2 004 m n.m. podáva neopakovateľná päťchodová večera. Na Tatranskú večeru zážitkov v pondelok, v stredu a v sobotu sa do reštaurácie Von Roll Luková (1 670 m n.m.) chodí netradične – ratrakom. Podrobne k aprés-ski programu v Nízkych Tatrách TU.           
Lyžiari vo Vysokých Tatrách si užívajú romantiku večernej lyžovačky na osvetlenej zjazdovke na Štrbskom Plese v čase od 17.30 – 21.00 hod. v závislosti od snehových podmienok aj začiatkom nového roka. Každý pondelok je pri aprés-ski bare v Tatranskej Lomnici pripravená mini fashion show trendového oblečenia v podaní profesionálnych tanečníkov. V utorok, v piatok a v sobotu sa oplatí zobrať si do ruky sánky a vydať sa na cestu po zábavnej 2,5 km dlhej sánkarskej dráhe z Hrebienka do Starého Smokovca. Vyviesť svoje chuťové poháriky k oblakom a objaviť výnimočnosť starostlivo pripravovaných jedál, si môžu návštevníci vychutnať každú stredu a sobotu v čase od 18.00-21.00 hod. na Tatranskej večeri zážitkov. Čaj o piatej vo štvrtok v Grandhoteli Starý Smokovec je ideálnou voľbou ako zvoľniť z tempa a dobiť si energiu po lyžovačke v starom anglickom štýle so skvelými delikatesami. Pravá aprés-ski party v lyžiarkach na svahu s nádielkou hudobnej produkcie začína v piatok od 14.00 hod. v Tatranskej Lomnici pri údolnej stanici lanovky. Pre tých, ktorí nevedia lyžovať, ale majú radi dobrodružstvo, je v ponuke snežná atrakcia skifox po 2 km nočnej zjazdovke alebo v prívese za skútrom. Podrobne k aprés-ski programu vo Vysokých Tatrách TU. Pre peších návštevníkov Tatier je počas zimy sprístupnená unikátna atrakcia na Hrebienku – Tatranský ľadový dóm, kde sa v nedeľu o 15:30 hod. konajú vystúpenia divadla Nová scéna.   
Po vymrznutom dni na svahu je najlepšie zohriať sa, zregenerovať a načerpať silu v Tropical Paradise v Tatralandii. Len 15 minút autom od lyžiarskeho strediska Jasná sú bazény s termálnou, čírou a slanou morskou vodou, šnorchlovací bazén pre deti so živými rybičkami, tropická fauna alebo komplex s 21 parnými, vodnými a masážnymi kúpeľmi, saunami a procedúrami. Každú nedeľu v čase od 10:00 – 11:00 hod. môžu vstúpiť do Keltského saunového sveta v Tatralandii aj deti od 5 rokov/100 cm v sprievode osoby staršej ako 18 rokov. V tropickom svete sú zimné animácie pre deti aj dospelých. Do saunového sveta v aquaparku pribudli: Tatranská sauna s kryštalickou soľou z Himalájí, ktorá pomáha uvoľňovať napätie, zlepšuje kvalitu spánku a posilňuje imunitný systém, Studňa odvahy s chladnou vodou pod šírim nebom, Biosauna z prírodných materiálov napustených včelím voskom, Slnečný kúpeľ – vírivá vaňa s hydromasážnou terapiou tela a Tatranské jazero, ktoré posilňuje imunitný systém, otužuje telo a prispieva k jeho prekrveniu. Bližšie k atrakciám, saunám a wellness centru TU.

Lyžiari z Jasnej z Nízkych Tatier s viacdňovým multiskipasom si nevylyžované dni môžu zameniť za oddych v Aquaparku Tatralandia a v aquaparku Gino Paradise Bešeňová. Návštevníci z Vysokých Tatier majú možnosť zameniť si pri 2-6 dňovom skipase svoj nevylyžovaný deň v Aquacity Poprad, v Aquaparku Tatralandia alebo v Gino Paradise Bešeňová.
___________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.