Čas na zjazdovke odmeria nová Audi Ski Aréna

Čas na zjazdovke odmeria nová Audi Ski Aréna
Čas na zjazdovke odmeria nová Audi Ski Aréna
Stiahnuť PDF

Každý kto si vychutnáva lyžovačku zo Skalnatého plesa do Tatranskej Lomnice môže zamieriť aj do slalomových bránok, zmerať si čas a zastať v cieli novej Audi Ski Arény. Rýchlosť jazdy na osieťovanej a vyhradenej časti zjazdovky Čučoriedky západ meria časomiera s kompletným príslušenstvom. Dĺžka meraného úseku je približne 400 metrov. Dobre viditeľná časomiera s finálnym časom je umiestnená pri dojazde, ktorým lyžiar prechádza. „Novinka poteší všetkých, ktorí to s lyžovaním myslia vážne, ale aj tých, ktorí chcú zažiť pocit pretekára na trati, či zabaviť sa s priateľmi pri  porovnávaní si rýchlostných časov. Trať so slalomovými bránkami je postavená tak, aby ju zvládli deti, dospelí, seniori, či začiatočníci. Možno práve na tomto svahu vyrastie ďalšia lyžiarska hviezda. Túto zimu sme na svahu Štart východ vytvorili aj populárnu Fun Zone pre rodiny s deťmi. Pripravené sú terénne vlny a jedna veľká klopená zákruta. Nenáročné snehové prekážky vedia zdolať aj úplní začiatočníci,“ uviedol Dušan Slavkovský, riaditeľ horských stredísk vo Vysokých Tatrách.  
Hoci počasie opäť ukazuje svoju silu a snaží sa na chvíľu prebudiť prírodu náhlym oteplením, v lyžiarskych strediskách je dostatočné množstvo snehu a teploty sa pohybujú tesne nad nulou. Na zjazdovkách v Tatranskej Lomnici je od 50-60 cm snehu, Štrbské Pleso má 65 cm snehu a na zjazdovkách v Starom Smokovci je 40 cm snehu a podmienky na lyžovanie sú vo Vysokých Tatrách veľmi dobré. Lyžiari majú k dispozícii 19 km zjazdových tratí a 17 dopravných zariadení – lanoviek a vlekov. Už v piatok 29. januára čaká na návštevníkov Hrebienka obľúbené podujatie Tatry Ice Master, teda neoficiálne majstrovstvá v tesaní ľadových sôch. Počas troch dní sa s 90 tonami ľadu popasuje 12 zahraničných tímov. Bližšie informácie k prevádzkovej dobe lanoviek a k najnovším aktualitám na www.vt.sk.    
__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.