Dovolenka na horách s originálnymi zážitkami

Dovolenka na horách s originálnymi zážitkami
Dovolenka na horách s originálnymi zážitkami
Stiahnuť PDF

„Pitie prvotriedneho zeleného čaju matcha, je nielen zdravé, ale aj vizuálne pôsobivé. Presvedčiť sa o tom môžu návštevníci, ktorí vyskúšajú novinku zen konceptu  Troch Studničiek – čajový rituál Fung-Fu-Čcha. Pripravovať čaj týmto spôsobom zintenzívňuje vnemy, navyše všadeprítomná pozitívna energia umocňuje prežívanie zvukov, vôní, chutí a obrazov. Pitie čaju je jedinečným momentom, kedy by sme mali z hlavy vypustiť všetky starosti a vychutnať si daný okamih uvoľnenia. Mysleli sme aj na to ako ulahodiť jazyku a telu, preto sme doplnili jedálny lístok zen špecialít o lokálne suroviny, rozšírili sme aj ponuku zen masáži o olejové z tibetských bylín. Od 1. júla bude pre hostí v ponuke staré čínske cvičenie Čchi-kung, ktoré stimuluje prúdenie energie. Všetky novinky sú práve pre tých, ktorí sa takýmto aktivitám nevenujú, ale túžia zažiť niečo výnimočné,“ konštatuje Iveta Chovanová, riaditeľka Boutique Hotela Tri Studničky.

Popoludňajšia siesta v starom anglickom štýle s delikatesami a živou hudbou je bodkou za nabitým týždňom a zaslúženým sobotným oddychom v lobby bare v Grandhoteli Starý Smokovec. Čaj o piatej podávaný na dobovom servise je pre tých, ktorých uchvátila história 100-ročného štvorhviezdičkového klenotu a majú zmysel pre vintage. Objaviť krásy ukryté vo Vysokých Tatrách ide vždy ľahšie v páre. Vyraziť na výlet po okolí na špeciálnych vintage bicykloch s piknikovým košíkom a oprášiť romantiku starých filmov alebo vyskúšať tandem, je hitom tatranského leta. Aktivitami je naplnený aj zážitkový Fit & Happy program v Tatranskej Lomnici a dokonalý pôžitok sľubujú hudobné piatky v Grandhoteli Praha. Chuť tatranského regiónu v podobe školy varenia pod taktovkou šéfkuchára Jaroslava Uhlára je zas alternatívou, kde získať počas dovolenky skúsenosti zo špičkového kuchárskeho umenia.

Leto na horách prináša dostatok možností ako prežiť dovolenku v Tatrách s maximálnymi pohodlím služieb a špeciálnymi doplnkovými programami. Tatranci, ktorí sú zžití s cestovným ruchom veria, že toto leto bude bohaté na výnimočné zážitky aj vďaka neustálemu napredovaniu a zlepšovaniu poskytovaných služieb.
______________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Million Star Hotel. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.