Dreli v Tatrách
Dreli v Tatrách
Stiahnuť PDF

Hoci by sa zdalo, že vrcholoví športovci si doprajú oddych aspoň v slovenských veľhorách, opak je pravdou. „Mám pred sebou súťaž v Bikiny fitnes, ktorá sa bude konať 19 októbra v Prahe takže makám, aby to dopadlo čo najlepšie,“ usmievala sa úspešná fitneska. Jej partner Štefan Havlík si užíval posúťažné obdobie obdobným spôsobom. „Fitko je fajn, stroje sú nadčasové. Po náročných tréningoch najradšej relaxujeme v posteli pri dobrom filme. Máme radi, keď môžeme aspoň na čas vypnúť a odreagovať sa v tomto vysokohorskom prostredí,“ dopĺňal ju jedným dychom Havlík.

„Tatry sú pýchou Slovenska, radi tu chodíme. Okrem tréningov sme prešli peši 20 km na túrach k vodopádu Skok a na Popradské pleso,“ uviedla Weiterová.

Dvaja najúspešnejší slovenský športovci v kategórii fitnes a kulturistika si odriekanie užili aj na tanieroch. „Niekedy je to obmedzujúce, že sa kontrolujem čo vložím do úst a kde nájdem fitnes centrum, ale disciplína a posúvanie vlastných hraníc ma stále motivuje,“ skonštatovala Weiterová. „Všetko je ľahké ak viete, prečo to robíte. Živí nás to a zároveň baví. Budem to robiť dovtedy, pokiaľ na to budem fyzicky stačiť a som rád, že moje povolanie je aj mojím koníčkom,“ dopĺňal partnerku Havlík.

Majsterka sveta, Európy a Slovenska v ženskom bikini fitnes vidí svoju budúcnosť nielen v tvrdom tréningu, ale pomýšľa už aj na rodinu a deti. „Aj tento šport má svoje medze. Diéty a 9 mesiacov príprav v roku sú náročné, ja to však vnímam ako výborné premostenie k ďalším aktivitám. Teraz je dôležité urobiť si meno, získať skúsenosti, pracovať na sebe a mať radosť z toho, čo robíme,“ uzavrela Weiterová.
Ako obaja priznali, živiť sa športom na Slovensku nie je vôbec ľahké a nie je to žiadna zlatá baňa. Po ukončení aktívnej športovej činnosti na šport ako taký nezanevrejú a svoj potenciál budú naďalej rozvíjať v osobnom trénerstve.

Nikola Weiterová (1991) – sa presadila na súťaži Arnold Classic Europe 2011, kde získala 1. miesto. Je majsterkou Slovenska, Európy a sveta v Bikiny fitnes nad 163 cm.

Štefan Havlík (1975) – slovenský kulturista, Majster sveta a Európy v IFBB, absolútny víťaz najprestížnejšej amatérskej súťaže Arnold Classic Amateur získal v júni tohto roku vstupenku do profesionálneho sveta bodybuildingu, keď získal siedme miesto na IFBB Chicago Pro.

Foto na http://www.ulozisko.sk/636763/__Marek_Hajkovsky-foto-Weiterova-Havlik-FIS.ZIP
Zdroj fotiek: TMR/Marek Hajkovský
 

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlýn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.