Emília Vášáryová zavítala do apartmánu, ktorý nesie jej meno

Emília Vášáryová zavítala do apartmánu, ktorý nesie jej meno
Emília Vášáryová zavítala do apartmánu, ktorý nesie jej meno
Stiahnuť PDF

Práve Emília Vášáryová poctila hotel svojou návštevou. Dáma, ktorá si svojimi hereckými výkonmi podmanila slovenské i české publikum už viac ako polstoročie žiari na divadelných doskách, filmových plátnach, či televíznych obrazovkách. Uprostred krásnej Tatranskej prírody sa zrodil aj jeden z najromantickejších filmov slovenskej kinematografie Medená veža, v ktorej si zahrala spolu so Štefanom Kvietikom. Emília Vášáryová sa v Grandhoteli Starý Smokovec vždy cítila ako doma a roky bola a je jeho pravidelným návštevníkom najmä počas vianočných sviatkov. Ako sama povedala, správa o tom, že apartmán č. 221 bude niesť jej meno, ju v tom čase prekvapila. „Keď mi ponúkli túto možnosť, bola som veľmi prekvapená. Teraz sa teším, že som to prijala,” povedala. V apartmáne sa podľa jej slov cíti ako doma. „Je to veľmi príjemný, elegantný, nepreplnený a báječne vyriešený priestor s krásnymi tapetami a so všetkým čo k takémuto apartmánu patrí,” dodáva.

Krása veľhôr Emílii Vášáryovej vždy učaruje. „Už päťdesiat rokov sem pravidelne chodím. Vždy viem, že tu nájdem sneh. Do Tatier prichádzam hlavne na Vianoce. Nemusela som vstávať, pripravovať rybu, ale strávili sme tu Vianoce pod holým nebom. Ja milujem hviezdy, milujem nebo, najmä v noci v Tatrách. Stále chodím s hlavou hore a pozerám sa na tú krásu a keď je ešte jasná obloha a vidieť všetky končiare, tak nemusím ísť nikam inam. Tu si vždy dobre oddýchnem, naberiem pozitívnu energiu, pokiaľ môžem, tak trošku zničím aj telo. Veľmi veľa som sa tu nasánkovala, neďaleko hotela bolo prekrásne veľké klzisko. Pamätám si časy, kedy sa ešte lyžovalo na Hrebienku. Zažila som tu všeličo, príjemné i nepríjemné chvíle, ale viac bolo tých pekných a tak som šťastná, že tu môžem byť a je mi tu dobre,” dodala na záver.

V Grandhoteli Starý Smokovec chcú, aby príbehy slávnych osobností, ktoré toho v živote veľa dokázali, žili v hoteli aj naďalej. Už počas tohto leta vzdajú úctu a rešpekt cez dedikáciu apartmánu ďalšej významnej osobnosti, ktorá má ku hotelu a k Tatrám rovnako blízko.

_____________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu  vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra . V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca finančného roka 2018 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 350 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.