Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici získal dve ocenenia

Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici získal dve ocenenia
Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici získal dve ocenenia
Stiahnuť PDF

Heritage Hotels of Europe Awards sú ocenenia venované tým najlepším historickým hotelom. Grandhotel Praha z Tatranskej Lomnice sa v kategórii Heritage & Wellness umiestnil na prvom mieste. Verejnosť nominovala viac ako sto hotelov a ubytovacích zariadení z 9 krajín a z tých potom vyberala víťazov 7-členná komisia v kategóriách: dizajn, wellness, gastronómia, pohostinnosť, kultúra, romantika a Hostiteľ roka. 

„To, že sa v siedmich kategóriách umiestnili až tri slovenské hotely a ďalšie sa dostali do finále značí, že kvalita služieb na Slovensku za posledné obdobie vysoko narástla a dnes sa vyrovná aj krajinám, ktoré majú tradíciu v turizme niekoľko desiatok rokov. Nie je to teda iba reklama pre vybrané zariadenia, ale pre Slovensko ako destináciu,“ povedal Ján Svoboda, prezident asociácie Historických hotelov Slovenska.

Riaditeľ Grandhotela Praha v Tatranskej Lomnici sa k oceneniu Heritage Hotels of Europe 2018 Awards vyjadril nasledovne: „Ocenenie vnímame nielen cez náš jedinečný exteriérový bazén a príťažlivý wellness, ale aj prostredníctvom myšlienky bylinkového konceptu, ktorý je už niekoľko rokov prezentovaný v našom Grand Mountain Spa. V ňom sa snažíme prinavrátiť k tatranskému kúpeľníctvu prepojenému na tatranskú prírodu.“

V rakúskom Kitzbüheli sa v sobotu pri príležitosti World Ski Awards 2018  konalo Gala Ceremony, počas ktorého získal Grandhotel Praha tretíkrát za sebou cenu v kategórii Slovakia´s Best Ski Hotel 2018. „Cenu si veľmi vážime a hoci nie sme primárne ski in ski out hotel, našimi službami sa snažíme vytvoriť hosťom ideálnu lyžiarsku dovolenku v blízkosti svahov, na ktoré ich pohodlne prepraví hotelový skibus, skipas im nabije recepcia a hostia jednoznačne oceňujú aj výhody lyžiarne, či ďalších doplnkových služieb“ doplnil J. Jedlička.

Prestížneho „Oscara lyžiarskeho biznisu“ v kategórii Slovakia’s Best Ski Resort 2018 za najlepšie slovenské lyžiarske stredisko, si po štvrtý raz za sebou odnieslo z rakúskeho Kitzbühelu aj stredisko Jasná v Nízkych Tatrách. Svetoví odborníci a lyžiarska verejnosť ocenili Jasnú za vynikajúce výsledky v oblasti lyžiarskeho turizmu. Titul najlepší lyžiarsky rezort pre rok 2018 získalo francúzske stredisko Val Thorens.  


_________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2017 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 300 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.