Inšpekcia z FIS odobrila technickú pripravenosť svetového podujatia v Jasnej

Inšpekcia z FIS odobrila technickú pripravenosť svetového podujatia v Jasnej
Inšpekcia z FIS odobrila technickú pripravenosť svetového podujatia v Jasnej
Stiahnuť PDF

„Prešli sme si všetky trate pre MSJ, Jasná má dostatok snehu a je spôsobilá pre usporiadanie svetového podujatia. Som prekvapený rozsahom investícií a vyjadrujem Jasnej plnú podporu a želám úspešné podujatie,“ zhodnotil Dominique Petit, technický delegát a poradca pre alpské trate FIS. Po pozitívnej „snehovej kontrole“ navrhol Petit riešenia pre inštaláciu a umiestnenie sietí a iných bezpečnostných prvkov. „18. a 19. februára začínajú do Jasnej prichádzať prvé kamióny s technikou a bezpečnostnými matracmi. Následne začneme s ich umiestňovaním na tratiach, s inštaláciou sietí a televíznych veží a káblov pre televízny prenos. Súbežne bude prebiehať príprava tratí, preparácia a úprava snehovej podložky tak, aby sme zabezpečili čo najvyššiu kvalitu pretekových tratí,“ uviedol Martin Kupčo zo Slovenskej lyžiarskej asociácie.

Zo 40 krajín medzi nimi napr. Brazília, Chile, Kanada, Nový Zéland, Rumunsko, Srbsko, Libanon a najsilnejších ako Rakúsko, Švajčiarsko, Francúzsko, Nemecko, USA, Taliansko, príde do Jasnej približne 600 účastníkov a organizačných tímov. Slovensko budú zastupovať viacerí reprezentanti v alpských disciplínach ako Andreas Žampa, Matej Falát, Martin Bendík a Petra Vlhová, ktorí pricestujú na MSJ priamo zo ZOH v Soči.

„Stať sa súčasťou MSJ a byť dobrovoľníkom môžu ešte stále všetci tí, pre ktorých je lyžovanie vášňou. Tatranská dobrovoľnícka služba (TDS) pomáha organizátorom MSJ pri tlmočení, pri sprevádzaní zahraničných hostí, pri úprave lyžiarskych tratí atď. Záujemcovia sa ešte stále môžu prihlásiť na dobrovoľnícku činnosť na www.tos-tds.sk,“ doplnil Matej Turjaník, vedúci TDS.

MSJ sú zároveň 75. ročníkom Veľkej ceny Demänovských jaskýň, ktorá je najstarším lyžiarskym pretekom na Slovensku. Úvodný ceremoniál MSJ sa začína 25. februára slávnostným otvorením v Liptovskom Mikuláši. Samotné preteky v slalome, v obrovskom slalome, super G, zjazde, superkombinácii a národnej tímovej súťaži sú na programe od 26. februára. Podrobne o MSJ na http://www.jasna2014.sk/program/preteky/ 
_________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe a Horský Hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerův Mlýn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do uvedených stredísk takmer 190 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.