Jarná lyžovačka so skvelými zážitkami v Jasnej i vo Vysokých Tatrách

Jarná lyžovačka so skvelými zážitkami v Jasnej i vo Vysokých Tatrách
Jarná lyžovačka so skvelými zážitkami v Jasnej i vo Vysokých Tatrách
Stiahnuť PDF

Aktuálna ponuka jarnej lyžovačky na tatranských svahoch zahŕňa najvyššie položenú zjazdovku vo Vysokých Tatrách – Lomnické sedlo, ktorá je v prevádzke ešte počas víkendov, na Štrbskom Plese sú v každodennej prevádzke všetky zjazdovky. V Jasnej je stále možné lyžovať na južnej i severnej strane, aktuálny zoznam lanoviek a zjazdoviek je k dispozícii na webe jasna.sk. Strediská sa pripravujú aj na Veľkú noc, počas ktorej nebude chýbať ani pestrý sprievodný program.

„Veľká noc v Jasnej bude nielen o super lyžovačke, ale aj o jedinečnej príležitosti vyviezť sa na vrchol Chopka obrovskou KRASLICOU a chýbať nebude ani poriadna šibačka a oblievačka,“ uviedla Janka Kňavová, marketingová manažérka strediska Jasná. Veľká noc bude veselá aj na Štrbskom Plese, kde sa lyžiari môžu tešiť na bohatý sprievodný program a karneval na lyžiach. „V nedeľu 21. apríla si lyžiari môžu zmerať svoje super schopnosti v pretekoch v karnevalových maskách. Stačí ak prídu v kostýme a zapoja sa do zábavnej lyžiarskej súťaže masiek, v ktorej nebudú chýbať ani skvelé ceny.  Zaregistrované masky získajú navyše skipas na celý deň len za 9€,“ dopĺňa Lukáš Brodanský zo strediska Vysoké Tatry. 

Na jarnú lyžovačku je dobré pripraviť nielen seba, ale aj samotné lyže. Keďže kvalita snehu sa v priebehu dňa mení a je viac vodnatý a mäkký, je dobré na to myslieť aj pri úprave lyží. „Určite je potrebné lyže prevoskovať voskom vhodným na teplejšie počasie. Ak lyže nemajú na sklznici správny vosk, môžu sa zadrhávať a lyžovačku si neužijete, naopak budete sa skôr trápiť,“ informoval Gabriel Špak z lyžiarskej školy Tatry Motion vo Vysokých Tatrách.

Skipasy na jarnú lyžovačku je možné zakúpiť si výhodne v predpredaji cez gopass.sk, kde je v predpredaji aj Šikovná sezónka na budúcu zimnú sezónu – bonusom je okrem možnosti lyžovať v Jasnej a vo Vysokých Tatrách aj lyžovačka v poľskom stredisku Szczyrk a v českom Špindlerovom Mlyne. Sezónka zahŕňa navyše aj jarnú lyžovačku do konca aktuálnej sezóny.          

Vo Vysokých Tatrách si ešte do Veľkej noci môžu návštevníci na Hrebienku užiť aj prehliadku veľkolepého  Tatranského ľadového dómu, ktorý je tento rok venovaný téme Baziliky Sv. Petra v Ríme spolu s Berniniho kolonádou.

___________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra . V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca finančného roka 2018 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 350 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.