Jarné prázdniny sú príležitosťou naučiť sa lyžovať

Jarné prázdniny sú príležitosťou naučiť sa lyžovať
Jarné prázdniny sú príležitosťou naučiť sa lyžovať
Stiahnuť PDF

„Viacdňové skupinové lekcie Winter Passion sú vhodné pre deti od 6 rokov, pre úplných začiatočníkov a mierne pokročilých lyžiarov a snowboardistov, a sú zárukou, že sa zverenec, ale aj dospelý naučí počas kurzu lyžovať. Garantujeme, že začiatočníci bezpečne a samostatne zídu aj modrú ľahkú zjazdovku. Naším cieľom je vychovať generácie lyžiarov už v detstve a to hlavne zábavnou formou a opisnou metodikou, ktorá je blízka detskému svetu. Najlepšie výsledky dosahujú deti vtedy, keď sú v skupine a pod vedením skúseného inštruktora. Nástupné dni na Winter Passion sú v každom našom stredisku vždy v nedeľu a v pondelok“, uviedla manažérka lyžiarskej školy Tatry Motion Vanda Záhradníková.

„Záujem o lyžovanie v alpských strediskách už dlhodobejšie klesá, pretože je finančne náročné a navyše sú v ponuke aj iné alternatívy trávenia voľného času v zime. Na Slovensku sa lyžovanie teší veľkej obľube, podiel domácich lyžiarov tvorí 18% populácie a v našich tatranských strediskách nám lyžiari z roka na rok rastú. Model lekcií Winter Passion je dostupný pre všetkých a zaujímavý najmä revolučne nízkou cenou. Každý, kto sa chce naučiť lyžovať, by sa mal zveriť do rúk odborníkov, tí svoju profesiu berú ako poslanie a sú úplne inak motivovaní“, doplnil Ivan Dic, riaditeľ business development Tatry Motion.

Rodičia by nemali zabúdať na kvalitnú lyžiarsku výstroj a dbať na to, že každé dieťa mladšie ako 15 rokov musí mať na lyžiarskych svahoch viditeľné reflexné prvky a hlavne na hlave dobre upevnenú ochrannú prilbu. Jarné prázdniny sú oddychom od školských povinností. Vo Vysokých Tatrách je k dispozícii 24 km a na Chopku 49 km zjazdoviek. Začiatočníci môžu využiť trate na Jakubkovej lúke v stredisku Starý Smokovec, kde je aktuálne 70 cm snehu, modré zjazdovky v Tatranskej Lomnici alebo na Štrbskom Plese, kde je 100 cm snehu a podmienky na lyžovanie veľmi dobré alebo zjazdovky na severnej a južnej strane Chopku v Nízkych Tatrách, kde je od 35 do 60 cm snehu. V Jasnej je pripravená navyše aj atrakcia Fun Zone, ktorá vďaka prekážkam, tunelom, mostom a vlnitému terénu zjazdovky, spestrí lyžovačku nielen deťom, ale aj dospelým. Rodiny s deťmi sa počas jarných prázdnin zabavia aj na 2,5 km dlhej sánkarskej dráhe na Hrebienku vo Vysokých Tatrách alebo na atrakcii snowtubing. Deti majú možnosť obdivovať krásu ľadu v Tatranskom ľadovom dóme, ľadové sochy z podujatia Tatry Ice Master a takisto môžu navštíviť reštauráciu Hotela Hrebienok, kde je pre nich pripravené veľkorysé výstavisko najznámejšej stavebnice na svete. Aj lyžiarske stredisko na Štrbskom Plese ponúka ideálne podmienky na učenie sa prvých oblúčikov v najkrajšej lyžiarskej škole Tatry Motion. Ohradená aréna Maxiland má vlastný pásový vlek, denne je pre deti pripravený aj animátorský program s maskotmi. Na 2,5 hodinové 4 a 5 dňové kurzy Winter Passion môžu rodičia svoje deti zapísať v lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici, na Štrbskom Plese a v Jasnej v Nízkych Tatrách v lyžiarskych školách Tatry Motion. Bližšie informácie aj TU.

Školákom zo západného Slovenska začínajú prázdniny už v pondelok 20. februára a končia 10. marca v Prešovskom kraji. Jarné prázdniny v tatranských strediskách poskytujú perfektný oddych pre rodiny s deťmi, sú možnosťou ako tráviť čas aktívne spolu s rodinou na horách, v prírode, na lyžovačke alebo vo vodách liptovských termálov.


__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.