Jasná – Nízke Tatry je TOP zimnou destináciou pre rok 2013!

Jasná – Nízke Tatry je TOP zimnou destináciou pre rok 2013!
Jasná – Nízke Tatry je TOP zimnou destináciou pre rok 2013!
Stiahnuť PDF

„Slovensko ponúka kvalitnú lyžovačku za rozumné ceny. Poplatky za ubytovanie a stravu sú primerané a navyše tu vládne priateľská atmosféra, ktorá na mnohých svahoch v Alpách chýba. Jasná je najlepším slovenským lyžiarskym strediskom zasadeným v Tatrách s dlhými svahmi, ktoré sú lemované snehom pokrytými smrekovými lesmi,“ píšu tvorcovia rebríčka. Tieto pozitívne správy vyzdvihujú stredisko Jasná- Nízke Tatry a rovnako aj celé Slovensko medzi hviezdy európskych lyžiarskych destinácií.

Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je lídrom v oblasti cestového ruchu nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe. Aktivitami spoločnosti sú hory, aqvapark, hotely, gastronómia na svahu, požičovne, lyžiarska škola a obchody. „Všetky tieto segmenty umožňujú poskytovať návštevníkom služby pod jednou strechou a udržiavať ich vysokú kvalitu, čo naši klienti oceňujú pravidelne opakujúcimi sa návštevami,“ uviedol generálny riaditeľ TMR Bohuš Hlavatý.

V tomto roku zaznamenáva stredisko Jasná – Nízke Tatry zvýšenú návštevnosť, ktorá je pozitívnou reakciou na nové investície. Prepojením svahov Chopku najmodernejšou lanovkou FUNITEL a investovaním do lyžiarskeho výťahu TWINLINER sa splnil sen mnohých lyžiarov. Revolučné prepojenie zjazdoviek Chopok Sever – Chopok Juh v tejto sezóne, dostalo nový rozmer v podobe zasnežovania a najmä v zmene a kvalite prepravy. Investovaním do tropického raja Tropical Paradise v aqvaparku Tatralandia získalo stredisko ďalší stupeň atraktivity. Tieto investície posunuli dovolenku pod Tatrami na výrazne vyššiu kvalitatívnu úroveň porovnateľnú so stredne veľkými alpskými strediskami. Pridaná hodnota a jedinečnosť strediska Jasná – Nízke Tatry oproti iným lyžiarskym destináciám je aj v tom, že na jednom mieste v sebe spája lyžovačku v horách a relax v aqvaparku.

Klientom, ktorí prichádzajú do strediska sú ponúknuté alpské podmienky za výrazne dostupnejšie ceny. Výhodné ski balíky so skipasmi alebo masážami v cene s obľubou využívajú dovolenkári prichádzajúci na týždňové pobyty a v balíku ich celý pobyt stojí menej.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel Slovakia a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun  áhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách- v Bratislave, Prahe a vo Varšave.