Jasná zbiera ceny v Londýne
Jasná zbiera ceny v Londýne
Stiahnuť PDF

Úspechu Jasnej pomohli najmä významné investície a rast kvality služieb, atraktívny región a v neposlednom rade aj otvorenie nového leteckého spojenia Poprad – Londýn, kedy nás na Britských ostrovoch začali opäť vnímať ako dostupnú a veľmi zaujímavú destináciu.

Ocenenia sú udeľované najlepším subjektom v lyžiarskom a snowboardovom priemysle, strediskám, firmám, produktom, značkám, jednotlivcom, celkovo v 24 kategóriách. Víťazov z jednotlivých nominácií hodnotila porota zložená z odborníkov v lyžiarskom businesse (v prípade Jasnej),  ale aj verejné hlasovanie.

V nominácii súperila Jasná síce len s kanadským strediskom, ale fakt, že do užšieho výberu sa nedostali ďalšie 3 strediská, svedčí o prísnom výbere poroty.

Odovzdávanie cien sa konalo 1. novembra 2014 priamo v centre Londýna, cenu prevzala Petra Šuhajdová, zástupkyňa výkonného riaditeľa a manažérka destinácie Jasná – Demänovská Dolina. OOCR Región LIPTOV sa v týchto dňoch zúčastňuje v Londýne najväčšej svetovej výstavy cestovného ruchu World Travel Market V rámci stánku SACR tam spolu s OOCR Región Vysoké Tatry reprezentujú Tatry ako kvalitnú destináciu, kde sa lyžiari z Londýna dostanú priamo na svah za menej ako 3 hodiny.
___________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.