Južná strana Chopku bude v sobotu patriť krňačkám

Južná strana Chopku bude v sobotu patriť krňačkám
Južná strana Chopku bude v sobotu patriť krňačkám
Stiahnuť PDF

„Sme veľmi radi, že po minuloročnej premiére zažijeme v Jasnej vďaka krňačkám opäť veľa zábavy. Ovládať tieto poctivé drevené sane bez akýchkoľvek úprav je síce poriadny kumšt, no pretekári to našťastie berú celé s humorom. Keď k tomu pripočítame bohatý sprievodný program, tak v Jasnej čaká na účastníkov i fanúšikov krňačkových pretekov naozaj veľa zábavy,“ informovala brand manažérka strediska Jasná Jana Kňavová.

Druhý ročník Veľkej ceny Jasnej začne otváracím ceremoniálom už v piatok 22. februára o 17:30 hod. v Brezne. Jeho súčasťou bude prezentácia pretekárov a krňačiek, návštevníci sa dozvedia viac z histórie týchto originálnych drevených saní, nebudú chýbať symbolické preteky v krojoch na námestí a vystúpenia folklórnych súborov a ľudových hudieb. V sobotu 23. februára je ostrý štart na pravé poludnie z lokality Kosodrevina v nadmorskej výške 1488 m n. m., cieľ je v lokalite Krupová v nadmorskej výške 1084 m n. m. Na trati s dĺžkou 2,3 km sa predstavia dvojčlenné posádky mužov, žien a zmiešaných dvojíc. Okrem samotnej súťaže je pripravený aj sprievodný program, v ktorom nebude chýbať folklór, tradičné jedlá či animačné súťaže o vecné ceny. Do tanca zahrá ľudová hudba Veselí chlapci z Horehronia, predvedie sa aj mužská spevácka skupina Krnohári. Hlavným organizátorom podujatia je spoločnosť Tatry mountain resorts, a. s., spoluorganizátorom je Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE.

Stredisko Jasná pozýva nielen na medzinárodné preteky na krňačkách, ale stále predovšetkým na TOP lyžovačku na viac ako 50 km upravených zjazdoviek. Priemerná výška snehovej pokrývky je aktuálne 64 cm, extra porcia snehu čaká na fanúšikov freeride lyžovania na južnej strane Chopku. V 30-dňovom predpredaji cez GOPASS sú skipasy na jarnú lyžovačku teraz v cene už od skvelých 19 eur.  

__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu  vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2017 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 300 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.