Kto si z Chopku odnesie majstrovské vavríny?

Kto si z Chopku odnesie majstrovské vavríny?
Kto si z Chopku odnesie majstrovské vavríny?
Stiahnuť PDF

Od piatku 24.6.-26.6. bude najnáročnejšia downhillová trať Rocky Face v Jasnej patriť tým najlepším jazdcom zo Slovenska, Čiech, Poľska, Maďarska, Rakúska, Anglicka, Ruska a Kazachstanu. Minulý rok bola 1 850 metrov dlhá trať s prevýšením 463 metrov zdolaná za necelé 3 minúty. „Uvidíme, či jazdci prekonajú rekord na trati. Tento rok je výnimočný tým, že okrem tradičného Slovenského, bude Jasná aj jednou zo zastávok Maďarského pohára. O víťazstvo zabojujú špičkoví jazdci: Jozef Ondič, Rastislav Baránek, Adam Rojček ml., Stanislav Sehnal, Attila Liszi, Vlasťo Hynčica, Rastislav Štencel, či Peter Drábik. V nedeľu 26. júna bude downhillová cyklistika poznať víťazov kôl Slovenského a Maďarského pohára, rovnako ako aj Majstra Slovenska v downhille.Zároveň jazdci na pretekoch budú zbierať body na prestížny Svetový pohár. Takéto zbieranie bodov na svetovýšampionát je vôbec prvýkrát na Slovensku.“, opísal Tomáš Vrbovský, riaditeľ pretekov.
Preteky 3. kola SPDH sa konajú podľa pravidiel v siedmich kategóriách (Ženy, Žiaci, Masters, Hardtail, Hobby, Juniori, Muži Elite), ktoré odjazdia semifinále (o 11. hodine) a finále (o 13. hodine). Súťažiť sa bude z nadmorskej výšky 1 491 m n.m., neďaleko vrcholovej stanice 6-sedačkovej lanovky Záhradky – Rovná Hoľa B1. Atraktívne športové divadlo čaká na návštevníkov aj priamo z lanovky, ktorá je nad traťou. V sobotu si môžu diváci vychutnať tréningy a v nedeľu ostrý pretek. Bližšie k programu TU.Počas leta budú môcť spoznávať krásy bike parku aj najmenší jazdci, ktorí si zábavu užijú v novom Maxiland summer parku. Na veľkorysej ploche na nich čaká replika bike parku pre dospelých s nenáročnými prekážkami.
__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.