Legenda Tatier túto zimu zažiari
Legenda Tatier túto zimu zažiari
Stiahnuť PDF

V Grandhoteli Praha**** nenechajú pred zimou nič na náhodu. Práve v týchto dňoch vrcholia v hoteli rekonštrukčné práce pôvodných izieb v štandardnom štýle, ktoré nahradia nové izby Classic. Kompletná prestavba 75 izieb spraví zimnú dovolenku v Tatrách o niečo luxusnejšiu a štýlovejšiu. Nové izby Classic v secesnom štýle sú citlivo vsadené do historického priestoru hotela, vkusne ho doplnia a rozžiaria. Pred pár rokmi pribudol k hotelu jediný exteriérový bazén v Tatrách s vyhľadávaným wellness Mountain & Spa. V rozsiahlej rekonštrukcii sa pokračuje aj teraz v samotnom interiéri recepcie a spoločenských priestoroch. Nové izby v klasickom secesnom štýle pútajú pozornosť moderným dizajnom a historickým pôvabom. „Na mieste, kde sa kedysi prechádzali dámy vo veľkých klobúkoch a páni vo frakoch fajčili cigary, dnes zavládlo intenzívne oživenie ubytovacích priestorov. Všetky služby sú pre klientov zachované a plne funkčné. Práce na prestavbe sa snažíme eliminovať, aby ubytovaní hostia neboli počas rekonštrukcie rušení. 75 zrekonštruovaných izieb a apartmánov prinesie zvýšený komfort. Obnovujeme úspešné praktiky a vraciame hotelu jeho spoločenský život. Ak spojíte zimnú dovolenku s novými izbami Classic a tatranskou lyžovačkou, pocítite u nás teplo vášho druhého domova“, uviedol Ondrej Pelán, riaditeľ Grandhotela Praha**** v Tatranskej Lomnici.

Legenda Tatier – Grandhotel Praha**** je na najlepšej adrese v Tatranskej Lomnici. Toto pomenovanie mu patrí oprávnene a je budované časom a rokmi. 111-ročný hotel začal písať svoju históriu už v roku 1905. Viackrát zmenil majiteľov, bol niekoľko krát zrekonštruovaný a zmodernizovaný. Pri tom všetkom si však zachoval svoju historickú eleganciu a jedinečnú atmosféru. V tradíciách nadviazal na koncept liečivých bylín a kúpeľníctva, na bohaté skúsenosti, nepretržitú prevádzku, proklientsky orientovaný individuálny prístup a generáciu spokojných klientov. Jeho výnimočná poloha priamo pod Lomnickým štítom poskytuje prekrásne výhľady, ticho a maximálny pokoj. Bližšie aj TU.


__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.