Leto na Chopku odštartuje športom a zábavou

Leto na Chopku odštartuje športom a zábavou
Leto na Chopku odštartuje športom a zábavou
Stiahnuť PDF

Športové podujatie Drakoviny začína na Bielej Púti lákavým programom. „Štart je pri nástupnej stanici lanovky, kde sa všetci spoločne stretnú so sprievodcami. Záujemcovia sa rozcvičia s Fun Kids Academy a odštartujú Dračiu výpravu po zjazdovke Biela Púť spojenú s hľadaním pokladov až k lanovke ´Lienka´. Na medzistanici Priehyba sa bude krstiť nová dobrodružná brožúrka, zároveň sú pripravené športové hry, maľovanie na tvár, bungee trampolína a edukačné stanovisko Lesy SR zamerané na ochranu a poznávanie prírody,“ uviedla Jana Kňavová zo strediska Jasná. Presne napoludnie sa na Chopku prebudí zo zimného spánku drak Demián a prvýkrát v tejto sezóne vychrlí oheň. Deti, ktoré vyzbierajú v ten deň do Dračej karty najviac pečiatok a nálepiek, budú odmenení darčekom. 

„Drakopark Chopok nie je uzatvorený park, je to hravé putovanie lanovkami, pričom na každej nástupnej a výstupnej stanici lanoviek nájdete úlohy. Ako pomocník na hľadanie stanovíšť a splnenie úloh poslúži mapa brožúrky. Drakopark je výnimočný v tom, že malých bádateľov privítajú v jednotlivých lokalitách kovové sochy dráčikov s konkrétnou úlohou. Dráčiky sú dielom umeleckého kováča Vladimíra Eperješiho, tvorcu draka Demiána na Chopku. Každý z dráčikov je originálny, môžete sa pri nich odfotografovať a odniesť si tak domov jedinečnú pamiatku z Jasnej,“ doplnila J. Kňavová. 

Brožúrka Drakoparku Chopok je k dispozícii bezplatne na Infocentre Biela Púť, v pokladni Biela Púť, Záhradky a Krupová. Od 9. júna je v prevádzke v lokalite Biela Púť aj rodinný zábavný park Maxiland summer park so 4-platformou stacionárnou trampolínou, skákacím hradom a detským kolotočom. Odreagovať sa dovolenkári môžu zároveň pri stolnom tenise či stolnom hokeji. Milovníci zábavy si prídu na svoje aj pri zjazde na horských kárach po zjazdovke z Bielej Púte alebo na južnej strane v lokalite Krupová. Bližšie informácie k letným aktivitám TU.

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2017 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR 300 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.