Leto plné atrakcií
Leto plné atrakcií
Stiahnuť PDF

Nízke Tatry
Cieľ dovolenkárov Chopok sa v lete mení na oázu sýtej zelene. Hrebeň Nízkych Tatier dlhý 95 km láka zvedavých návštevníkov na potulky po turistických chodníkoch. Demänovská dolina je súčasťou Národného parku Nízke Tatry, s najcennejšími lokalitami Demänovským krasom, Demänovskou jaskyňou Slobody, Demänovskou ľadovou jaskyňou a najväčším prírodným jazerom – Vrbickým plesom. Rodiny s deťmi, ale aj aktívni turisti si prídu v lete na svoje pri výletoch lanovkami z oboch strán Chopku do výšky 2 004 m n.m., na turistických chodníkoch, pri nenáročných prechádzkach v prírode na Symbolický cintorín, či pri rodinnej hre v Drakoparku Chopok. Spoznávať liptovskú prírodu je atraktívne aj po cyklistických chodníkoch. Cyklisti si budú môcť zapožičať ebiky v Outlete Demänová a pre najmenších je pripravený od 1.7. minibike park na Záhradkách s možnosťou výpožičky detských bicyklov alebo detských odrážadiel. Odreagovanie sa zábavou nájdu malí aj veľkí v Jasnej v lokalite Biela Púť pri Happy Ende na nafukovacom kolese v tubingovej dráhe alebo pri aquazorbingu. Na nástupnej stanici lanovky funitel na Priehybe čaká na malých drobcov od najbližšej soboty 10.6. detský kolotoč a bungee trampolína, určená pre bezpečne vysoké skoky, saltá vpred aj vzad. Milovníkov adrenalínu potešia horské káry až z Chopku s jednoduchým ovládaním a pre rodiny s deťmi budú pripravené horské káry z lokality Koliesko. Hostia prichádzajúci z južnej strany Chopku si zábavu na štyroch kolesách užijú v lokalite Krupová. Najmenšie deti si zas dlhé chvíle na Krupovej skrátia na skákacom hrade.
V nedeľu 25. júna sa na najlepšej downhillovej trati z Rovnej hole na Záhradky uskutoční semifinále a finále 3. kola Slovenského pohára v downhille. Atraktívny športový zážitok si vychutnajú diváci priamo z lanovky B1. Súťaží sa v kategóriách muži elite masters, ženy, juniori, hobby, hardtail, kadeti a žiaci. Viac informácii k podujatiu TU.

Vysoké Tatry
Tatranci odštartujú letnú turistickú sezónu v piatok 16. júna, kedy sa symbolicky odomknú vody jazera Štrbského plesa a zaháji sa sezóna obľúbeného člnkovania. K dispozícii bude 20 pramíc na novom móle v prístave člnkov a záujemcovia môžu využiť aj služby súkromného veslára. Počas minuloročnej sezóny sa na hladinu vypravilo viac ako 4 600 člnkov a výnimočné výhľady z jazera si užívalo viac ako 16 tisíc pasažierov. Pre tých, ktorí si cestu z vysokohorskej túry chcú skrátiť alebo si len vyskúšať inú outdoorovú aktivitu, sú na medzistanici Štart v Tatranskej Lomnici k dispozícii pohodlné horské káry. Adrenalínovú jazdu po 2,8 km dlhej trati tak zvládnu bezpečne aj úplní začiatočníci. Štyria zvierací kamaráti z Tatranskej divočiny budú aj toto leto sprevádzať deti po najzaujímavejších tatranských miestach. Pri pozemnej lanovke v Starom Smokovci je pre deti otvorený Mini Funpark s detským vláčikom, lukostreľbou, šmýkačkou a trampolínou. Na Hrebienku si zasa deti užijú jazdu po 100 metrov dlhej tubingovej dráhe na nafukovacom kolese. Podrobne o tatranských atrakciách aj na www.vt.sk


__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2016 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 230 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.