Leto plné horských zážitkov
Leto plné horských zážitkov
Stiahnuť PDF

Najkrajšie panoramatické výhľady, výlety lanovkami, zaujímavé rodinné podujatia a atrakcie. Leto vo Vysokých Tatrách sa bude celé niesť v znamení nezabudnuteľných horských zážitkov. Návštevníci si počas leta budú môcť užiť známe podujatia ako napríklad Benátska noc na Štrbskom Plese (27.7), počas ktorej si vychutnajú príjemnú večernú atmosféru so skvelým programom a romantickým člnkovaním na hladine Štrbského plesa, či Svište na plese (25.8.), kde na rodiny s deťmi čaká to pravé rodinné dobrodružstvo.

Medvedie dni v novom šate
V tomto roku je pripravených aj viacero noviniek. Do nového šatu sa dokonca odejú aj známe Medvedie dni, ktoré sa budú konať od 31. júla do 3. augusta. „Tento rok návštevníkov čakajú úplne nové Medvedie dni s novými atrakciami, súťažami, hrami, či množstvom vzdelávacích aktivít pre deti, či dospelých. Veľkou novinkou tohto roku bude nový areál doplnený rôznymi atrakciami, či animáciami. Nebude chýbať ani pódiový program, ktorý bude tento rok na dvoch miestach.  Novinkou bude aj množstvo vzdelávacích aktivít a tvorivých dielní, kde si budú môcť deti, či dospelí vyskúšať výrobu hračiek, či iných zaujímavých predmetov z dreva, plastu, vosku, či kovu. Nové Medvedie dni sa tohto roka určite oplatí vidieť a zažiť,“ povedal marketingový manažér pre Vysoké Tatry Lukáš Brodanský. 

Kamzičia olympiáda
Pre rodiny s deťmi je aj tento rok pripravený projekt Tatranskej divočiny. „Tento rok projekt pozostáva z nových dobrodružstiev, hier a nových etáp, ktorých bude sedem. Každý piatok, sobotu a nedeľu od 29.6. tak čakajú rodiny s deťmi na Skalnatom plese dobrodružné víkendy v podobe tvorivých dielni, či kamzičej olympiády,“ dodal Brodanský.
Pre tých, ktorí si chcú skrátiť cestu z túry, sú na medzistanici Štart k dispozícii pohodlné bezmotorové trojkolky – horské káry až do Tatranskej Lomnice. Zábavnú jazdu po 3 km dlhej trati zvládnu bezpečne aj úplní začiatočníci.

Niečo pre gurmánov 
Na svoje si počas leta prídu aj gurmáni. Potešiť svoje chuťové poháriky a vychutnať si nočnú atmosféru hôr budú môcť počas Večere pod hviezdami na Skalnatom plese. Pre tých, ktorí uprednostňujú tradičnú gastronómiu, sú prichystané Pastierske večery na Hrebienku. „Bude sa podávať jedinečné pastierske menu vo forme bufetu. Večer bude spojený aj s pastierskym programom vo forme workshopov, či ukážok života pastiera,“ uzatvára Brodanský.

________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu  vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra . V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca finančného roka 2018 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 350 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.