Lyžiari z južnej strany Chopku lyžujú v Jasnej za 5 EUR

Lyžiari z južnej strany Chopku lyžujú v Jasnej za 5 EUR
Lyžiari z južnej strany Chopku lyžujú v Jasnej za 5 EUR
Stiahnuť PDF

Lyžovačka v Nízkych Tatrách odštartovala 5. decembra až z vrcholu Chopka a symbolickým privítaním zimy a rozsvietením najvyššie položeného vianočného stromčeka. Lyžiari si počas víkendu užívajú na severnej strane zjazdovky C13 Biela Púť, C2 Májová, 1a Pretekárska – Luková, 1b Pretekárska Konský Grúň – Luková, 1c Pretekárska Chopok – Konský Grúň a od soboty aj ďalšiu otvorenú zjazdovku č.1 Pretekárska úsek Priehyba – Záhradky. Spolu majú lyžiari na severnej strane k dispozícii od nadchádzajúceho víkendu viac ako 5 km zjazdoviek. Lyžiari, ktorí prichádzajú na Chopok v piatok 12. decembra 2014 z južnej strany od Brezna a odstavia svoje auto na nástupnom mieste parkovisku Krupová alebo Srdiečko, zaplatia za svoj skipas na pokladni 5 EUR si výhodne zalyžujú v ten deň na severnej aj na južnej strane Chopku. Južná strana ponúka lyžiarom dobré podmienky na lyžovanie s odštartovaním lyžiarskej sezóny sa spustila zjazdovka v úseku Kosodrevina – Srdiečko č. 31 s názvom Slnečná, od soboty sa otvárajú zjazdovky čierna č. 33 a s názvom Zjazdárska a traverz č. 51 úsek Predné Dereše – Kosodrevina. Lyžiari budú na južnej strane lyžovať na viac ako 3,7 km zjazdových tratí všetkých obtiažností, spolu si tak na prepojených svahoch Chopka užijú 8,7 km upravených zjazdoviek. Ak budú vyhovujúce podmienky na dosneženie tratí, je pravdepodobné, že by sa už nadchádzajúci víkend otvorila aj zjazdovka č. 36 s názvom Krupová.
Lyžovačka vo Vysokých Tatrách sa spustila v sobotu 6. decembra v dvoch lyžiarskych strediskách na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici. Od najbližšieho víkendu sú na Štrbskom Plese v prevádzke zjazdovky Interski, Juniorská a otvorená bude aj zjazdovka Esíčko, intenzívne sa zasnežuje zjazdovka Solisko a zjazdovka lyžiarskej školy Maxiland. V Tatranskej Lomnici bude počas víkendu v prevádzke pre lyžiarov úsek Štart – Tatranská Lomnica (zjazdovky Štart Východ a Štart Západ). Vo Vysokých Tatrách si lyžiari počas víkendu užijú 4,8 km zjazdových tratí. V prípade veľmi dobrých podmienok na zasnežovanie sa od víkendu spustí aj úsek Skalnaté pleso – Štart (zjazdovky Esíčka, Čučoriedky Východ a Čučoriedky Západ). Aktuálny stav lanoviek, vlekov a zjazdoviek TU a TU.
___________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Hotel Grand Jasná, Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.