Lyžiarske strediská začali s pravidelnou jesennou technickou údržbou

Lyžiarske strediská začali s pravidelnou jesennou technickou údržbou
Lyžiarske strediská začali s pravidelnou jesennou technickou údržbou
Stiahnuť PDF

„Veríme, že začiatok zimnej sezóny bude skvelý, pretože z nášho pohľadu sa zima zatiaľ vyvíja veľmi pozitívne. Faktom je, že ak najbližšie týždne nepríde výrazné oteplenie spojené s dažďom, tak sneh na najvyššie položenej zjazdovke by mohol predznamenávať aj skorší dátum prvej lyžovačky a to rovno na prírodnom snehu. Všetko však závisí od počasia. V Lomnickom sedle je 70% snehu potrebného na spustenie lyžovačky, avšak musíme byť trpezliví a počkať si na ďalšie prírodné sneženie. Už dnes sme tam pustili ratraky, ktoré upravujú zjazdovku, nahrňujú sneh a zakrývajú skalný terén. Upozorňujeme všetkých lyžiarov a skialpinistov, že zjazdovka v Lomnickom sedle je momentálne uzavretá,“ uviedol Ján Slamený, riaditeľ lyžiarskeho strediska v Tatranskej Lomnici.       

Denná prevádzka lanoviek po pravidelnej jesennej technickej údržbe je v lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici naplánovaná na 9. decembra. Podrobnejšie informácie k prevádzkam lanoviek v jesennom období aj na www.vt.sk a www.jasna.sk.  

Oficiálne otvorenie lyžiarskej sezóny v Tatranskej Lomnici pod názvom Ski Exclusive si lyžiari užijú 23. decembra. V Jasnej pod Chopkom sa 2. decembra koná veľkolepá party spojená s tradičným otvorením zimy podujatím Winter Music Opening – The show must go on edition, ktoré bude tento rok pod vedením najlepších slovenských dídžejov a legendárnej  kapely Queenie. Ostáva už len čakať na vhodné poveternostné podmienky, mrazivé teploty, nízku vlhkosť vzduchu a ten správny smer vetra, aby sa naštartovali snežné delá a lyžiari začali vo veľkom zarezávať. 

_________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2016 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR 230 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.