Lyžiarske stredisko Jasná má zdravotné stredisko

Lyžiarske stredisko Jasná má zdravotné stredisko
Lyžiarske stredisko Jasná má zdravotné stredisko
Stiahnuť PDF

Návštevníci horského strediska Jasná Nízke Tatry, ktorí si úraz spôsobili napríklad pri športe v  Jasnej, už nebudú musieť merať cestu do najbližšej nemocnice v Liptovskom Mikuláši. Kompletnú zdravotnú starostlivosť im poskytnú aj v novom zdravotnom stredisku vedľa zjazdovky Biela Púť. „Neštátne zdravotnícke zariadenie je schopné poskytovať chirurgicko-traumatologickú starostlivosť na všetky poranenia vznikajúce pri športovej a nešportovej činnosti. Pre pacientov je k dispozícii denne vrátane víkendov a sviatkov zdravotnícky personál – lekár chirurg, lekár anestéziológ, 1-2 zdravotné sestry a asistent RTG zariadenia. Zdravotné zariadenie má sálu, RTG pracovisko, ordináciu a čakáreň. K dispozícii je anestéziológ, ktorý vykonáva aj celkovú anestéziu. Pracovisko je vybavené defibrilátorom, monitorom životných funkcií atď.,“ uviedol Leo Černý, lekár zdravotného strediska v Jasnej.
Ako ďalej Černý povedal, podobné pracoviská so 14 ročnou pôsobnosťou prevádzkujú na piatich miestach napríklad aj v oblasti Krkonoš a Šumavy v Českej republike. Prevádzková doba zdravotného strediska bude od soboty 20. decembra denne od 9. – 21. hodiny. Kontakt: nonstop linka 00420 602 420 758 a 00421 910 783 111 alebo pevná linka +421 44 563 08 02. 
Hoci sa príroda v tomto ročnom období s prevádzkovateľmi lyžiarskych stredísk tak trochu zahráva, lyžiarska sezóna v Tatrách pokračuje. Na zjazdovkách v Jasnej a vo Vysokých Tatrách sú dobré podmienky na lyžovanie, na svahoch je v priemere od 30-50 cm snehu. Počas nadchádzajúceho víkendu si lyžiari na oboch stranách Chopku užijú všetky druhy náročností zjazdoviek. Na severnej strane Chopku sú otvorené zjazdovky: č. 1 Pretekárska Luková – Priehyba, č. 1a Pretekárska Priehyba – Záhradky, č.1b Pretekárska Konský Grúň – Luková, č. 1c Pretekárska Chopok – Konský Grúň, č. 2 Májová a č. 13 Biela Púť. Lyžiari na južnej strane Chopku lyžujú na zjazdovkách č. 31 Slnečná, č. 51 Predné Dereše – Kosodrevina a na čiernej zjazdovke č. 33a s názvom Zjazdárska. Na Chopku je v prevádzke 7 lanoviek a vlekov. Vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese sa lyžuje na zjazdovkách Esíčko, Interski, Juniorská a Turistická. V Tatranskej Lomnici sa od soboty 20. decembra lyžuje na zjazdovkách zo Skalnatého plesa: Generál, Esíčka, Čučoriedky Východ, Štart Západ a Štart Východ. Vo Vysokých Tatrách bude od soboty v prevádzke 10 lanoviek a vlekov, medzi nimi aj pozemná lanová dráha zo Starého Smokovca na Hrebienok, ktorou majú návštevníci možnosť vyviesť sa k novootvorenej atrakcii – Tatranskému ľadovému domu.
_________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.