Lyžovačka v Jasnej a vo Vysokých Tatrách pokračuje do 9.mája, od utorka aj s kabínkovými lanovkami

Lyžovačka v Jasnej a vo Vysokých Tatrách pokračuje do 9.mája, od utorka aj s kabínkovými lanovkami
Lyžovačka v Jasnej a vo Vysokých Tatrách pokračuje do 9.mája, od utorka aj s kabínkovými lanovkami
Stiahnuť PDF

Ešte stále veľmi dobré podmienky na jarnú lyžovačku, záujem lyžiarov a najnovšie aj ďalšie uvoľnenie preventívnych opatrení spôsobili, že lyžiari si môžu sezónu predĺžiť vo Vysokých Tatrách a aj v najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku – v Jasnej. Do prevádzky sa dostanú aj kabínkové lanovky, ktoré môžu podľa aktuálnej vyhlášky prepravovať v jednej kabínke max. 1 osobu alebo členov jednej domácnosti.

Stredisko Jasná spustí od utorka 4. mája do prevádzky kabínkové lanovky na juhu i na severe, čo umožní nastupovať na lyžovačku alebo aj turistiku z Horehronia aj z Liptova. „Otvorené budú nástupné body Biela Púť a Krupová. Získame tak nielen prepojenie juhu so severom, ale doprajeme lyžiarom aj možnosť vychutnať si ešte stále perfektné podmienky aj v najvyšších častiach Chopku. Na juhu plánujeme upraviť zjazdovku na Zadných Derešoch a traverz na Kosodrevinu, na severe k otvoreným zjazdovkám pribudne trasa z Chopku na Konský grúň,“ informoval manažér strediska Jiří Trumpeš. V Jasnej budú od 4. mája v prevádzke: kabínkové lanovky Priehyba – Chopok, Krupová – Kosodrevina, Kosodrevina – Chopok, vláčik Jasná – Priehyba, 4-sedačka Biela Púť, 4- sedačka Jasná – Luková.

Vo Vysokých Tatrách pokračuje v prevádzke lyžiarske stredisko na Štrbskom Plese, kde bude k dispozícii sedačkové lanovky Solisko Express, Furkota a lyžiarsky vlek Junior. Pozornosť fanúšikov lyžovania sa upiera aj na ikonické Lomnické sedlo a najvyššie položenú zjazdovku na Slovensku. „Určite by sme ho veľmi radi spustili do prevádzky, uvidíme však, čo s prírodným snehom urobí víkendové oteplenie. Každopádne – ak sneh vydrží a bude ho možné upraviť, v utorok 4.mája by sme zjazdovku v sedle chceli otvoriť,“ hovorí riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský. V prípade, že prevádzka Lomnického sedla nebude možná, lanovky
v Tatranskej Lomnici sa rozbehnú až v piatok 7. mája 2021. Od tohto termínu bude možné dostať sa lanovkou až na Lomnický štít. Predaj lístkov na lanovku na Lomnický štít je kvôli preventívnym opatreniam možný iba pre 1 rodinu alebo členov jednej domácnosti. Presné podmienky nájde verejnosť na stránke www.vt.sk.

V stredisku Tatranská Lomnica by v prípade spustenia prevádzky mali byť k dispozícii kabínkové lanovky Tatranská Lomnica – Štart, Štart – Skalnaté pleso, Skalnaté pleso – Lomnický štít (od 7. 5.), 2-sedačka Skalnaté pleso – Lomnické sedlo (iba pre lyžiarov, pre peších turistov až od 15. 6. ). V Starom Smokovci ostáva v prevádzke pozemná lanovka na Hrebienok, kde je k dispozícii aj Tatranský ľadový dóm.

Všetky lanovky v strediskách budú v prevádzke podľa záujmu a snehových podmienok, aktuálne informácie nájde verejnosť na stránke stredísk vt.sk, jasna.sk alebo v aplikácii Gopass.

V utorok 4. 5. a v sobotu 8. 5. bude na Štrbskom Plese a v Jasnej k dispozícii aj ranný fresh track.

Zmenou, ktorá spolu s novou vyhláškou ÚVZ SR vstupuje do platnosti od 3. mája je, že každá osoba využívajúca služby lyžiarskeho strediska sa musí preukázať potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín alebo negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín; táto povinnosť neplatí pre deti do 10 rokov. Presné výnimky z povinnosti preukázať sa negatívnym testom na koronavírus definuje vyhláška ÚVZ SR č.199/2021. Na webovej stránke stredísk jasna.sk a vt.sk je aktualizovaný zoznam funkčných mobilných odberových miest na testovanie COVID-19.

Okrem rozšírenia možností na zjazdovkách sa rozširujú aj možnosti ubytovania. Vo Vysokých Tatrách bude hosťom k dispozícii Hotel FIS na Štrbskom Plese a Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici, v Jasnej zostávajú k dispozícii Hotel Pošta a horské Chalets Jasná Collection – vo všetkých prípadoch aj s výhodnými balíkmi s ubytovaním a skipasmi v cene. Od 6. mája bude k dispozícii aj Noc na Lomnickom štíte – ubytovanie v dvoch najvyššie položených apartmánoch na Slovensku.

Každá osoba využívajúca služby hotela sa musí preukázať potvrdením o negatívnom výsledku antigenového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín alebo negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín; táto povinnosť neplatí pre deti do 10 rokov. Presné výnimky z povinnosti preukázať sa negatívnym testom na koronavírus definuje vyhláška ÚVZ SR č.199/2021. Ubytovacie zariadenia budú poskytovať služby rovnako ako lyžiarske strediská pri dodržiavaní všetkých aktuálnych preventívnych nariadení.

Do 9. mája môžu lyžiari na lyžovačku využiť sezónne skipasy Šikovná sezónka 2020/21. Majitelia sezónnych skipasov – Šikovná sezónka PREMIUM 2020/21 a Šikovná sezónka Jasná&Vysoké Tatry 2020/21 môžu už len dnes t.j. do 30. apríla 2021 využiť kupóny na prenesenie sezónky do sezóny 2021/22, ktoré nájdu vo svojom Gopass konte. Po uhradení doplatku podľa odlyžovaných dní v uplynulej sezóne môžu získať Šikovnú sezónku PREMIUM 2021/22 platnú vo všetkých strediskách TMR v Rakúsku, na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku.

Už od 22. mája 2021 bude Šikovnú sezónku PREMIUM 2021/22 možné využiť na korutánskom ľadovci Mölltaler Gletscher.


___________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách na Slovensku TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso. V slovenských Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Noc na Lomnickom štíte. V Rakúsku Skupina vlastní a prevádzkuje alpské stredisko na ľadovci Mölltaler Gletscher a jej sesterské stredisko Ankogel Mallnitz. V Čechách tiež nepriamo vlastní minoritný podiel v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra. V Poľsku TMR vlastní a prevádzkuje horské stredisko Szczyrk Mountain Resort a Legendiu – Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitných projektov sa Skupina prevažne orientuje na rozvoj, budovanie a predaj apartmánov a komerčných priestorov a prenájom hotelov v rezortoch TMR. Do konca finančného roka 2019 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 400 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.