Na Skalnatom plese vyrástla rodinka gigantických snehuliakov

Na Skalnatom plese vyrástla rodinka gigantických snehuliakov
Na Skalnatom plese vyrástla rodinka gigantických snehuliakov
Stiahnuť PDF

Sneh na megasnehuliakov sa navážal už pred Vianocami, ale až v týchto dňoch sa ho podarilo vymodelovať do požadovaného tvaru. Rodinku 4 snehuliakov mamu, otca a dve deti stavalo 6 staviteľov. Autorom myšlienky je Adam Bakoš, umelecký sochár z Tatranského ľadového dómu na Hrebienku. Priemer snehuliakov dosiahol 5,5 metra. Na 7 metrov vysokých snehuliakov, pri ktorých sa malý lyžiar cíti ako trpaslík sa použilo 175 m3 technického snehu. Sneh použitý na výrobu snehuliakov váži zhruba toľko ako 33 osobných automobilov. Rodinka obrov – lyžiarov je v očakávaní a do konca zimnej sezóny sa rozrastie o ďalšieho snežného potomka.

Perinbaba začala konečne natriasať perinu a Tatranci sa dočkali prírodného snehu. Záujmu lyžiarov sa tešia lyžiarske strediská na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici, kde je momentálne od 65 – 70 cm snehu a podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré. V Starom Smokovci sa lyžuje na 40 cm snehu a k dispozícii sú dve zjazdovky na Jakubkových lúkach. „Veríme, že ďalšia snehová nádielka nám pomôže otvoriť najdlhšiu sánkarsku dráhu z Hrebienka do Starého Smokovca. Na svoju tohtoročnú premiéru sa postupne pripravuje aj najstrmšia zjazdovka z Lomnického sedla, kde prírodný sneh pomaly pribúda. Na otvorenie najťažšej zjazdovky nám treba aspoň 1,5 metra prírodného snehu, takže čakáme ako zamieša karty predpovedaná arktická zima v najbližších dňoch“, uviedol Juraj Chovaňák, marketingový riaditeľ z Tatry mountain resorts, a.s.

Koncom starého roka odštartoval v lyžiarskych strediskách denný aprés-ski program. Jeho súčasťou je už niekoľko rokov exkluzívna večera pri sviečkach pod názvom Tatranská večera zážitkov. Na degustovanie päťchodového menu do výšky 1 170 m n.m. sa hostia vyvážajú netradične – taxíkom po zjazdovke. Špeciálne upravený ratrak jazdí s návštevníkmi na stanicu Štart každú stredu, piatok a sobotu. Eufóriu z prvej jazdy ešte pred oficiálnym spustením lanoviek tzv. Fresh Track si môžu užívať vo štvrtok a v nedeľu milovníci čerstvého menčestra a doslova nedotknutej zjazdovky. Lyžiarsky deň sa s Fresh Trackom začína už o 7. hodine ráno. Zážitok z panenskej zjazdovky ukončia raňajky na Skalnatom plese. Už 29. januára sa na Hrebienku uskutočnia trojdňové majstrovstvá v stavaní ľadových sôch Tatry Ice Master s bohatým sprievodným programom. Viac TU.
__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.