O lyžiarov bude pred Vianocami exkluzívne postarané

O lyžiarov bude pred Vianocami exkluzívne postarané
O lyžiarov bude pred Vianocami exkluzívne postarané
Stiahnuť PDF

„Tohto ročnú lyžiarsku sezónu v Tatranskej Lomnici sme úspešne odštartovali z Lomnického sedla začiatkom decembra. Už na Vianoce sú k dispozícii všetky lanovky a zjazdovky vo Vysokých Tatrách. Rovnako ako je pripravená prevádzka stredísk, tak je pripravený aj personál služieb v cestovnom ruchu. Podujatie Ski Exclusive opening túto pripravenosť symbolizuje. Počas celého dňa stretnú lyžiari na svahoch v Tatranskej Lomnici elegantných čašníkov, ktorí ochotne pomôžu pri výstupe z lanovky, očistia lyžiarske okuliare, či odnesú lyže k reštaurácii. Pre deti je pripravený celodenný program v krytom ihrisku Kamzíkovo na Skalnatom plese. Milovníci sektov si môžu pripiť v špeciálne zriadenom Champagne bare a poriadnu aprés-ski zábavu rozprúdi aj ratrak stage s DJ a saxofonistom,“ uviedol Lukáš Brodanský brand manažér pre Vysoké Tatry.  

Po lyžovačke zábava nekončí, ale pokračuje disko party v štýlovom aprés-ski clube Humno Tatry. Viac k Ski Exclusive aj TU. Ideálne podmienky na lyžovanie sú aj na Štrbskom Plese a v Starom Smokovci. Vo Vysokých Tatrách sa od najbližšieho víkendu lyžuje spolu na 24 km zjazdových tratí a výška snehu dosahuje od 40 – 150 cm. 

Na oboch stranách Chopku bude od soboty 23. decembra otvorených už viac ako 42 km zjazdoviek. Stredisko Jasná Nízke Tatry v tento deň oslavuje prvé narodeniny lanovky v lokalite Krupová. Predvianočnú lyžovačku na južnej strane Chopku sprevádza bohatý programom, ktorý začína pri údolnej stanici kabínkovej lanovky už o 10. hodine. K oslavám patrí aj „sladké“ pokušenie v podobe najväčšej snehovej torty na Slovensku. 10 metrovú tortu zo snehu, ktorá má štyri poschodia vytvoria študenti z Akadémie umení v Banskej Bystrici Katedry sochárstva a priestorovej tvorby. Viac TU.  

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2016 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR 230 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.