Ochutnávka prvého pojazdu v Jasnej

Ochutnávka prvého pojazdu v Jasnej
Ochutnávka prvého pojazdu v Jasnej
Stiahnuť PDF

Letná bike sezóna odštartuje na obľúbenej trati Rocky Face DH, ťažká čierna trať vedie popod 6 sedačkovú lanovku Záhradky – Rovná Hoľa je určená pre skúsených jazdcov s vyššou úrovňou zručnosti. Pre rodiny s deťmi bude od 13. júna sprístupnená modrá ľahká Fun Track trať, ktorej prekážky sa dajú obísť a užijú si ju aj úplní začiatočníci. Trať má ľahký povrch a je zjazdná aj na kolobežkách a vhodná pre tých, čo si chcú vychutnať pohodlnú nenáročnú vyhliadkovú trasu s výhľadmi na okolité kopce. Novinkou leta je detská zóna Kids Bike Zone v lokalite Záhradky, kde sú všetky prekážky prispôsobené malému cyklistovi tak, aby ich zvládol aj na trojkolkách alebo odrážadlách.
Od 26. júna 2015, kedy sa v bike parku uskutoční 3. kolo Slovenského pohára v downhille, budú sprístupnené aj trasy Deer Track – stredne ťažká freeridová červená trať, ktorú zvládnu mierne pokročilí až pokročilí jazdci, Summit Flatline – ľahká až stredne ťažká traverzová červená trať z Chopku na Priehybu a Bottom Flatline – ľahká traverzová modrá trať z Priehyby na Záhradky a na južnej strane Chopku South Track – modrá ľahká trať, nenáročná a vhodná aj pre začiatočníkov. Bližšie k tratiam TU. V ponuke požičovne bicyklov športového obchodu Bike Shop & Rental Záhradky sú k dispozícii freeridové, zjazdové a detské bicykle, kompletná výbava, servis a obchod pre cyklistov.
Rocky Mountain Bike World Jasná poskytuje 17 km tratí v nadmorskej výške od 1 342 m n.m. s prevýšením až 970 m. 4 moderné lanovky zaisťujú prístup až k 6 tratiam rôznych úrovní od ľahkých po závodné, od turistických po downhillové. S celosezónnym bike lístkom platným pre aktuálnu letnú sezónu ušetria bikeri v Jasnej niekoľko desiatok eur. Bližšie k akciovému bike lístku na www.gopass.sk
________________________________________________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.