Po novom do tropického sveta
Po novom do tropického sveta
Stiahnuť PDF

Hlavným zámerom vybudovania nového vstupu do aquaparku je predovšetkým skrátiť dobu čakania na pokladni a spríjemniť pobyt v štýlovom priestore, ktorý od prvého momentu priblíži exotickú atmosféru Tropical Paradise. „Pokladne po dobudovaní obslúžia zákazníkov 3-krát rýchlejšie, vďaka dotykovým obrazovkám a investovaním do kvalitného technického zabezpečenia. Kapacita pokladní pri optimálnom stave vybaví 550 až 650 osôb za hodinu,“ uviedol Peter Huraj, vedúci investičného oddelenia Aquaparku Tatralandia.

Nová investícia vstupnej haly plynule nadväzuje na posilnené šatňové priestory a dokončenie konceptu Tropical Paradise. Celá stavba bude v prírodnom tropickom štýle so skalným útesom, v ktorom si nájdu domov medúzy. Nad vchodom do bazénov bude umiestnený košatý strom, nad ktorým sa vždy po daždi objaví dúha. Celoročná vstupná hala bude mať unikátne technologické novinky, špeciálnu presklenú fasádu s plochou viac ako 300 m2, ktorá už pred vstupom svojou priehľadnosťou navodí pocit oddychu a relaxu. Nový komfortný vstup bude cez veľký automatický turniket, za ktorým sa na ploche prízemia nachádza rozptylový, oddychový a čakací priestor s plochou viac ako 600 m2. V priestore pribudnú moderné obojsmerné pokladne so zázemím, obchod so športovými potrebami a infocentrum „Pri vchode bude potôčik, ktorý ústi do jazierka s nekonečným vírom. V celom priestore je počuť tropické zvuky, ktoré zákazníka mysľou prenesú do prímorských spomienok a naladia na dovolenkovú atmosféru. Veríme, že aj vďaka tejto investícií, návštevníci zabudnú na každodenné problémy a budú z tropického sveta odchádzať oddýchnutí a s novými silami. Pre najmenších sme pripravili novú atrakciu – krokodíla v skutočnej veľkosti,“ dodal Huraj.

Tí, ktorí si chcú už teraz dopriať v Tatralandii niečo extra,  po oddychu v slanej morskej vode pod tropickými palmami nájdu jedinečnú prírodnú pedikúru v liečivej sile rybky Garra Rufa. Prírodné ošetrenie rybičkami alebo ichtyoterapia má mimoriadne pozitívny vplyv na kožné choroby. Návštevníci si novinku v Aquaparku Tatralandia môžu vyskúšať ako súčasť Etani Wellness Point.
_________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Million Star Hotel. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.