Prvý Feng Shui hotel na Slovensku
Prvý Feng Shui hotel na Slovensku
Stiahnuť PDF

Feng Shui je učenie staršie viac ako 4000 rokov a poskytuje návod ako žiť v harmónii s prírodou a ako získať pocit well-being tam, kde prebývame. Základná myšlienka hovorí o tom, že sme ovplyvňovaní všetkým okolo nás – farbami, materiálmi, tvarmi a rôznymi energetickými poliami.

V Troch Studničkách je už pôvodné architektonické riešenie vysoko kvalitné a je základom pre priaznivé prúdenie energie „čchi“. Priestory hotela sa nesú v znamení elementov kameň, drevo, kov – meď a ich originálne použitie v interiéri sprevádza hostí každým krokom. Ideálna je aj poloha hotela pri zurčiacom potoku Demänovka, pretekajúcim z nízkotatranských hôr cez obe Demänovské jaskyne. Piatym elementom vytvárajúcim pohodu je oheň v krbe. Ten je dominantou vstupnej haly a spríjemňuje aj mnoho apartmánov.
Odborník na Feng Shui so 14-ročnými skúsenosťami a absolvent viacerých škôl Feng Shui, Peter Kulich, zhodnotil Tri Studničky slovami: „Systematická, niekoľkoročná empatická práca vedenia a tímu hotela v kombinácii s kvalitou prostredia celého zariadenia, vytvára sama o sebe tie správne energie, ktoré klient zariadenia vníma ako „tu je to veľmi príjemne“, „tu sa cítim dobre“.

Vyladenie celého priestoru podľa Feng Shui metódy kompasu a metódy 9 lietajúcich hviezd rešpektuje jeho individualitu, pôsobí nenápadne, častokrát až neviditeľne. „Výsledkom procesu v hoteli Tri Studničky je esteticky a energeticky vysokohodnotné prostredie, ideálne na relax, oddych, zotavenie a dovolenku,“ zhodnotil Kulich.

Ocenený šéfkuchár hotela Roman Kováč zostavil v tomto duchu nielen zdravé wellness raňajky, ale aj letné ZEN menu s dôrazom na lokálne bio suroviny, blahodarne pôsobiace na zdravú životosprávu a duševnú pohodu. Dary regiónu ako huby, ryby, bylinky a lesné plody si tak návštevníci obľúbenej reštaurácie môžu vychutnať v nezvyčajných inovatívnych kombináciách. Tip na dezert sú Čučoriedky v ich prirodzenom prostredí vytvorenom z revolučného sorbetu z ihličia jedle, šťavelu a iných byliniek z vlastnej záhradky.
V duchu hľadania harmónie sú v hoteli pripravené aj ZEN procedúry na rozmaznávanie tela a duše. Masáže a telové ošetrenie dopĺňa pravidelný program pre hostí na mieru zostavený hodinám dňa podľa toho, na akú aktivitu je ktorá hodina vhodná a ktoré orgány tela sú aktívne. Hostia môžu participovať na vychádzkach do okolia a spoznávaní lokálnych krás a darov lesa, varení so šéfkuchárom alebo cvičenia na horskej pláži. K dispozícii je v jednotlivých týždenných programoch powerjoga, hathajoga, čigung, flowjoga, meditačné cvičenia, strečing alebo rehabilitačné cvičenia na kĺby či chrbticu. Hotel dbá aj na pitný režim svojich hostí a v rámci ZEN konceptu ponúka výber bio ovocných štiav, elixír na drahých kameňoch alebo aj špeciálne namiešanú čajovú zmes pre Tri Studničky.
 

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.