RODINA. DOBRODRUŽSTVO. PRÍRODA. ZIMA v stredisku Muttereralm

RODINA. DOBRODRUŽSTVO. PRÍRODA. ZIMA v stredisku Muttereralm
RODINA. DOBRODRUŽSTVO. PRÍRODA. ZIMA v stredisku Muttereralm

Stredisko spustilo štyri z piatich lanoviek (Muttereralmbahn, Pfriemesköpfllift, Almbodenlift a Kinderland). Lanovka Nockspitzbahn by mala nasledovať 18. decembra.

Zjazdovka vedúca do obce Mutters je k dispozícii od soboty. Celkovo je otvorených 8 zo 16 km zjazdoviek.

Do 20. marca 2022 si môžu milovníci zimy užívať 16 kilometrov zjazdoviek všetkých stupňov obťažnosti, dve kabínkové lanovky, sedačkovú lanovku, tanierový vlek a detský areál s rôznymi pásovými dopravníkmi. Muttereralm ponúka skvelé podmienky pre prvé lyžiarske kroky a zábavu na snehu pre celú rodinu. Lyžiarske školy Mutters a Götzens poskytujú profesionálnu podporu, plne vybavená požičovňa zase vhodné vybavenie pre neskúsených aj zdatných návštevníkov.

Okrem zjazdoviek potešia srdce každého fanúšika sánkovania športová takmer 5 km dlhá športová trať a 2,5 km dlhá rodinná trať. Obe sú už otvorené.

V nedeľu 12. decembra sa v krajine skončil lockdown. Otvorila sa aj gastronómia s reštauráciami a kaviarňami. V stredisku Muttereralm spustil prevádzku aj ZUMUTBAR, horská reštaurácia Mutterer Alm je taktiež k dispozícii. Otvorenie ďalších reštaurácií je naplánované na 18. decembra.