Smart lyžiari už nemusia vyčkávať v radoch na lanovkách

Smart lyžiari už nemusia vyčkávať v radoch na lanovkách
Smart lyžiari už nemusia vyčkávať v radoch na lanovkách
Stiahnuť PDF

„Jasná je prvým lyžiarskym strediskom na Slovensku v poskytovaní takýchto praktických informácií. V zahraničí v severoamerickom stredisku Vail, zaviedli túto službu len nedávno. Aj my sa pripájame k nositeľom inovácií, ktoré zlepšujú  lyžiarsky komfort. Okrem aplikácie GOPASS si prehľad čakacích dôb na lanovkách v Jasnej môžu lyžiari pozrieť už v blízkej dobe aj na LED obrazovkách a na pevných zobrazovacích tabuliach na dôležitých nástupných miestach ako napríklad Lúčky, Biela Púť, Koliesko, Chopok, Záhradky, Kosodrevina a Srdiečko. Všetkým naším lyžiarom odporúčame, aby sledovali aktuálne informácie o dianí v stredisku online, a aby si vybrali lanovku a svah, kde sa nečaká v rade“, uviedol Matej Hulej, riaditeľ horského strediska Jasná Nízke Tatry.
GOPASS aplikácia uľahčuje užívateľovi orientáciu v stredisku, poskytuje informácie o aktuálnom stave zjazdoviek, prevádzke lanoviek, počasí a prenosoch zo živých kamier, ďalej umožňuje bezpečný nákup skipasov do tatranských lyžiarskych stredísk alebo vstupov do liptovských aquaparkov a ponúka prehľad akciových ponúk a reštauračných zariadení „Do aplikácie GOPASS pribudli mapy lyžiarskych stredísk, ktoré budú k dispozícii aj v režime bez dátového pripojenia. Robíme všetko preto, aby si popri Androide, aj užívatelia operačného systému iOS spoločnosti Apple, mohli stiahnuť najnovšie vylepšenia najneskôr do konca februára“, doplnil Vladimír Šarafín, business development manager pre GOPASS.
Školákom sa práve začínajú jarné prázdniny, takže zavítať počas voľna do Tatier, je tou najlepšou voľbou. Pre deti sú pripravené obľúbené lyžiarske areály, úplní začiatočníci sa môžu zveriť do rúk profesionálnych lyžiarskych inštruktorov a naučiť sa správne ovládať techniku lyžovania. Tým menej zdatným padnú vhod modré rodinné zjazdovky, ale aj detské arény Maxiland, či zábavné Fun Zóny. Jarné prázdniny sú skvelou možnosťou ako upevniť rodinné vzťahy a vybrať sa na spoločnú lyžiarsku dovolenku. Na zjazdovkách vo Vysokých Tatrách je od 40 – 75 cm snehu podmienky na lyžovanie sú vo všetkých vysokotatranských strediskách veľmi dobré. Na Chopku si lyžiari užívajú pravú zimnú lyžovačku, v stredisku je od 40 – 80 cm snehu a podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré. Podľa predpovede si slnečné počasie v Nízkych Tatrách užijú lyžiari pravdepodobne v nedeľu, no už zajtra sa očakáva opäť sneženie, z čoho majú Tatranci a všetci milovníci zimných športov úprimnú radosť.
__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.