Šťastný lyžiar lyžuje v piatok
Šťastný lyžiar lyžuje v piatok
Stiahnuť PDF

Lyžiarska sezóna v Jasnej odštartovala koncom novembra na troch zjazdovkách na južných svahoch – zjazdovky: Slnečná, Hotelová, Krupová a na severnej strane Chopku na zjazdovke Biela Púť a zjazdovka Luková. Pre lyžiarov je práve piatok 13. decembra šťastný. Tí, ktorí autom obsadia bezplatné 520 miestne parkovisko Krupová, bude stáť lyžovačka 1 euro. Pre návštevníkov a lyžiarov je v zrekonštruovanom Hoteli Srdiečko*** okrem lyžovačky za 1 euro pripravené vianočné voňavé občerstvenie v štýlovom interiéri (nová recepcia, lobby bar s vonkajším wellness a výhľadom na Tatry) plus tipovacia súťaž. Víkendový pobyt pre dve osoby získa ten, kto správne zodpovie súťažnú otázku: koľko drevených klátikov bolo použitých na obklad stien v novom lobby bare horského Hotela Srdiečko***. Kto si navyše so sebou na lyžovačku prinesie aj nejaké srdiečko, toho hotel odmení sladkým darčekom.

Pod jednou strechou na južnej strane Chopku nájdu lyžiari okrem 520 miestneho parkoviska Krupová aj pokladne, infocentrum, trendový športový obchod Tatry Motion, požičovňu a servis lyží a arénu pre lyžiarskych začiatočníkov. Nový nástupný bod spolu s online skipassom Gopass je inteligentný riešením ako hneď po vystúpení z auta nečakať v rade na pokladnici, ale prejsť pohodlne turniketom a od prvého momentu lyžovať. Z nástupného bodu Krupová sa lyžiari dostanú k Hotelu Srdiečko*** a apreski-baru Srdiečko dvoma vlekmi, hoteloví hostia po prístupovej ceste. Na južnej strane sú otvorené dve červené zjazdovky Krupová a Slnečná pre náročnejších lyžiarov a modrá zjazdovka Hotelová pre menej zdatných lyžiarov. Lyžovačku si v zimnej sezóne 2013/14 užijú návštevníci na južnej strane Chopku spolu na 61,5 ha lyžiarskej plochy. Lyžiarom sa splnil sen už uplynulú zimu, keď sa svahy Chopku prepojili novými lanovkami 15 miestnou gondolou na juhu a na severnej strane 24 miestnou lanovkou Funitel. Viac o lyzovačke za 1 euro na http://www.jasna.sk/aktivity-a-eventy/eventy/otestujte-juh-za-1EUR/. Aktuálne o otvorených zjazdovkách v Jasnej na http://www.jasna.sk/lanovky-a-zjazdovky/.
__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlýn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestuje do uvedených stredísk takmer 190 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.