Tatralandiu dobyjú Kelti
Tatralandiu dobyjú Kelti
Stiahnuť PDF

Bojové praktiky Keltov odštartujú v amfiteátri a vo Fun Parku Tatralandie, kde si na svoje prídu nielen deti, ale aj dospelí. Keltské hry budú najmä o zábave, svoje zručnosti zo streľby z katapultu si vyskúšajú aj malí, aj tí veľkí. Siláci sa popasujú s váľaním sudov, vyskúšajú si hod brvnom, oštepom, či preťahovanie lanom. Nežnejšie polovičky zas poteší výroba keltských amuletov, písanie welským písmom a deti budú hľadať keltský poklad. Športovú zdatnosť im preverí keltská olympiáda, zoznámia sa i s najznámejšou keltskou mincou. Odvážnych záujemcov čaká keltský tetovací salón a maľovanie na tvár.

Írska tanečná šou v podaní skupiny Merlin vystúpi v amfiteátri Tatralandie už v sobotu. Pre divákov je pripravená jedinečná choreografia a škola tanca s írskou technikou. Tematické dni podporí aj skupina historického šermu Are Batare so svojím originálnym šermiarskym programom. V letných bazénoch Niagara Pool a Amazonia Pool sa budú všetci zabávať na Tropical Aqua gyme, Aqua zumbe, Keltskej Pool party a Keltskej mini fieste. Najlepšie zatancovaný tanec bude odmenený cenou a titulom Miss Tropical Dance. Podrobne o programe Dlhých keltských dní v Tatralandii na http://www.tatralandia.sk/novinky-a-eventy/kalendar-eventov/dlhe-dni-keltov/.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.