Tatranské Grandy si z gréckeho Santorini odniesli prestížne ceny

Tatranské Grandy si z gréckeho Santorini odniesli prestížne ceny
Tatranské Grandy si z gréckeho Santorini odniesli prestížne ceny
Stiahnuť PDF

O víťazstvo v „Historic Hotels of Europe Award“ bojovalo zo Slovenska 6 nominovaných historických hotelov. Vyše 100-ročné tatranské Grandy sa presadili v silnej európskej konkurencii. Hlasovania sa zúčastnili hoteloví hostia z celého sveta a fanúšikovia, ktorí hlasovali na webe Historických hotelov Európy. Celkovo bolo vyhodnotených 10 kategórií.

„Sme veľmi radi, že sa Slovensko v tomto roku stalo lídrom v počte nominácií na ocenenia historických hotelov Európy. O to viac nás teší, že sa nám podarilo nominácie hotelov Grandhotel Praha, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel Hviezdoslav, Chateau Belá, Villa Nečas a Chateau Gbeľany premeniť aj na konkrétne ocenenia. Je to jasný znak toho, že kvalita služieb na Slovensku je už porovnateľná s európskym štandardom a naše hotely si našli spokojných zákazníkov z celej Európy,“ komentoval výsledky Ján Svoboda, prezident asociácie Historických hotelov Slovenska.

Grandhotel**** Starý Smokovec sa v spoločnosti európskych historických hotelov presadil vôbec prvýkrát a to v kategórii Najlepší historický hotel s príbehom, kde získal 2. miesto. „Už viac ako 110 rokov píše Grandhotel svoj príbeh. Počas jeho dlhoročného pôsobenia sa jeho súčasťou stali tisícky ľudí – a to nielen hostí, ale aj zamestnancov a mojich kolegov. Táto cena je výsledkom predovšetkým ich každodenného úsilia. Sme nesmierne hrdí, že sme získali ocenenie v kategórii najlepší príbeh, pretože sú to práve ľudia, ich zážitky a emócie, ktoré vytvárajú dušu hotela a každá ich návšteva tu zanecháva svoju nezameniteľnú stopu“, uviedla Božena Fábryová, riaditeľka Grandhotela**** v Starom Smokovci.

Lomnický Grandhotel Praha**** si minulý rok odniesol 3. miesto v kategórii najlepší historický SPA hotel, tento rok ho hlasy posunuli na 2. miesto. „To, že patríme medzi špičku historického hotelierstva si nesmierne vážime. Vždy vkladáme do práce svoje srdcia, vytvárame naozajstný pocit domova a zároveň dokonalého pokoja a vypnutia od bežných povinností. Sme vďační, že hostia zachovávajú opätovne priazeň našej historickej legende Tatier, ktorej eleganciu doplnia už túto zimu desiatky nových izieb Classic. Toto ocenenie, ale hlavne úsmev spokojných klientov je pre nás obrovskou odmenou a dáva zmysel našej práci. Ďakujeme!“, dodal Ondrej Pelán, riaditeľ Grandhotela Praha**** v Tatranskej Lomnici.

Nezisková organizácia Historické Hotely Európy so sídlom v Paríži predstavuje združenie najprestížnejších hotelov v Európe, ktoré ponúkajú svojim hosťom autentický zážitok vysokej úrovne a kvality. Cieľom je propagácia kultúrnych hodnôt a tradícii jednotlivých národov prostredníctvom rozmanitosti historických budov – zámkov, panských sídiel, veľkostatkov, meštianskych domov, ktoré sú zárukou neopakovateľného zážitku. Myšlienkou ocenenia je odmeniť úsilie všetkých zamestnancov hotelov, ktorí sa starajú o pohodlie hostí počas pobytu, ako aj udržiavanie vysokého štandardu kvality, podpory histórie a spoznania týchto jedinečných európskych skvostov. „My nezastupujeme obyčajné hotely, toto sú historické hotely Európy. Poskytujeme vyššie služby, budujeme svoje hodnoty, sme strážcami minulosti a to je to, čo nás spája. Oslavujeme históriu i kultúru Európy a excelentnosť našich hotelov“, reagovala počas uplynulého slávnostného víkendu Barbara Avdis, Predsedníčka predstavenstva Historických hotelov Európy.

Grandhotel Praha**** – bol už od svojho vzniku vyhľadávaný pre svoju noblesu, unikátnu polohu pod Lomnickým štítom i horské prostredie, ktoré malo blahodárne ozdravné účinky. Tieto prednosti a návrat k tradícii tatranského kúpeľníctva ponúka v súčasnosti perla hotela – jedinečné Grand Moutain Spa so skutočným wellnessovým prepychom. Relax v jedinom exteriérovom bazéne vo Vysokých Tatrách, letná horská pláž, vírivky, rozsiahly saunový svet a bazény sú pripravené postarať sa o maximálny oddych počas celého pobytu v Tatrách. Vďaka unikátnemu konceptu liečivých účinkov tatranskej prírody – horských bylín, lesných plodov, typických ihličnanov, medu, ale aj podzemných darov akými sú soľ, či drahé kamene, môžu návštevníci pocítiť liečivú silu Tatier na vlastnej koži.

Grandhotel**** Starý Smokovec – príbeh historického Grandhotela sa začal písať v roku 1904, kedy bol postavený ako jeden z troch veľkých prestížnych tatranských hotelov a dodnes sa tradujú historky na jeho významných hostí. Niekdajšie dovolenkové sídlo šľachticov vo svojej bohatej histórii privítalo saského korunného princa Fridricha Augusta, vtedajšieho československého prezidenta Edvarda Beneša, či samotného Fidela Castra, ktorý počas pobytu v Grandhoteli odohral zápas v stolnom tenise s vtedajším kuričom hotela. Do hotelových dejín sa zapísal aj štvornásobný olympijský víťaz Emil Zátopek, ktorý sa počas športovej prípravy postaral v tatranskom Grande o rozruch, keď zjedol občerstvenie pripravené pre vietnamskú návštevu. Vynahradil to tým, že po tréningu vo Veľkej Studenej doline priniesol do hotela veľký kôš dubákov, z ktorých vtedajší šéfkuchár pripravil delikatesnú dubákovú polievku pre celý hotel. Dávna história Grandhotela žije aj dnes – a to nie len vďaka názvom hotelových priestorov, ktoré si zapožičali mená známych hostí, ale aj vďaka rakúsko-uhorskej gastronómii, kúpeľnému wellness a v neposlednom rade aj zásluhou tvrdej práce celého hotelového tímu.


__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.