Tatranské svahy sa už naplno zasnežujú

Tatranské svahy sa už naplno zasnežujú
Tatranské svahy sa už naplno zasnežujú
Stiahnuť PDF

Nízka vlhkosť vzduchu a mrazivé teploty, ktoré boli počas víkendu na horách umožnili spustenie 50 zasnežovacích tyčí na severnej strane a 23 na južnej strane Chopku. Počasie umožnilo zasnežovať vrchné úseky z vrcholu južnej strany Chopku (2 004 m n.m.) v smere na Predné Dereše a až na Kosodrevinu (1 488 m n.m.) a z vrcholu severnej strany Chopku až do lokality Luková (1 670 m n.m.). V najbližších hodinách sa predpokladá spustenie zasnežovania aj na zjazdovkách v nižších polohách. Zo soboty na nedeľu sa spustilo zasnežovanie zjazdoviek zo Skalnatého plesa (1 750 m n.m.), naplno ich zasnežuje 70 snežných systémov. V skorých ranných hodinách sa v nedeľu 22. novembra spustilo zasnežovanie aj na Štrbskom Plese – 25 snežných diel zasnežuje zjazdovky Interski, Furkotu a Turistickú zjazdovku.
Tatranci veria, že sa podarí pripraviť zjazdovky na prvú lyžovačku už začiatkom decembra. Lyžiarska sezóna 2015/16 odštartuje na Chopku s troma staro-novými zjazdovkami (č. 2b na severnej strane Chopku, 12a Jelení Grúň a na južnej strane Chopku zjazdovka č 34 a,b,c), s novým zasnežovaním v lokalite Rovná Hoľa – Záhradky a na modrej zjazdovke 2b Májová Priehyba – Jasná, so snehovou zábranou v lokalite Rovná Hoľa – Záhradky, s veternou zábranou v lokalite Konský Grúň – Luková a vynoveným snowparkom na Otupnom. Snowboardisti ocenia pri výstupných staniciach lanoviek „vychytávky“ v podobe pohodlných lavičiek. Novinkou vo všetkých strediskách bude mobilná aplikácia GOPASS, ktorá umožní klientom pohodlne nakupovať doslova dvoma klikmi aj pred turniketom. Ďalej sa zdokonalia označenia zjazdoviek, lyžiari v Jasnej budú informovaní o čakacej dobe v radoch na lanovkách, viac priestoru pre zábavu poskytne rozšírený aprés-ski na Bielej Púti a vďaka novému checkpointu LVS si všetci milovníci freeridových zón môžu vyskúšať funkčnosť svojho lavínového vyhľadávača LVS.
Aj túto zimu bude o malých drobcov vo Vysokých Tatrách postarané v detskom indoor parku Kamzíkovo na Skalnatom plese, kde je počas lyžovačky stála ponuka babysittingu. Do Lomnického sedla prichádza túto zimu Fresh Track – skvelá ranná lyžovačka s perfektne upraveným menčestrom. Mimoriadny zážitok z lyžovačky s profesionálnym sprievodcom zažijú lyžiari každý štvrtok a nedeľu o 7.00 hodine ešte pred oficiálnym spustením lanoviek.
Od piatku 27. novembra bude pre všetkých návštevníkov Hrebienka vo Vysokých Tatrách otvorený Tatranský ľadový dóm. Prvý adventný koncert bude v Tatranskom dóme 29. novembra. Zimná sezóna v lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry sa oficiálne začne 5. decembra tradičnou party tento krát v hollywoodskom štýle v hudobnom klube Happy End pod názvom Winter Music Opening.
__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.