Tatranský Grandhotel ovládli bylinky

Tatranský Grandhotel ovládli bylinky
Tatranský Grandhotel ovládli bylinky
Stiahnuť PDF

Zmeny v tatranskej legende hotelierstva je možné nielen vidieť, ale i cítiť či ochutnať. V oblasti gastronómie došlo ku kompletnej zmene jedálnych a nápojových lístkov. Všetci milovníci kulinárstva si pochutnajú na inovatívnych kreáciách najmä z lokálnych surovín ochutených bylinkami z vlastnej záhradky. Letné osvieženie načerpajú hostia aj z domácich bylinkových nápojov zameraných na pozitívny účinok na organizmus.

Idea benefitov vysokohorskej prírody bola v minulom roku premietnutá do nového konceptu Grand Mountain Spa, ktorý nadväzuje na tradíciu tatranského kúpeľníctva. Táto filozofia sa teraz prenáša aj do ostatných oblastí hotela. Absolútnou novinkou sú blahodarne bylinkové kúpele a nové aromaterapeutické masáže pod vonkajším altánkom s neopakovateľnými výhľadmi na tatranskú kotlinu a možnosťou voľby použitého oleja. Bylinky budú vplývať aj na dobrý spánok hostí za pomoci bylinkových vankúšov a vankúšikov na oči s náplňou namiešanou špeciálne pre hotel.

Od júla 2013 Grandhotel Praha funguje pod taktovkou nového vedenia pod dohľadom Zdeny Ryndovej s mnohoročnými skúsenosťami z oblasti hotelierstva a cateringu ako napríklad InterContinental Praha, Zátiší Catering Group a.s., či vládnych projektov (Predsednítvo v rade EÚ, Summit NATO).

O kompletnú premenu kuchyne sa od letných mesiacov stará nový šéfkuchár, známa osobnosť tatranskej gastronómie, Jaroslav Uhlár. Pôsobil prevažne v 4-hviezdičkových hoteloch vo Vysokých Tatrách, absolvoval stáž v Michelinovej reštaurácií „Le Grand Ecuyer“ vo Francúzskom Cordes sur Ciel, čo sám považuje za zážitok na celý život. Vo svojej bohatej kariére varil pre slovenských prezidentov, predstaviteľov NATO ale aj osobnosti ako Adrianu Sklenaříkovú a získal niekoľko ocenení. Medzi najvýznamnejšie patrí Bronzová medaila „The Emirates Salon Culinaire 2010“ z Dubaja či Erfurtu.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.