Tatry mountain resorts mení tvár na TMR

Tatry mountain resorts mení tvár na TMR
Tatry mountain resorts mení tvár na TMR
Stiahnuť PDF

Názov Tatry mountain resorts, a.s. začala spoločnosť používať ešte v roku 2009, kedy akcionári rozhodli o premenovaní spoločnosti s vtedajším názvom Jasná Nízke Tatry, a.s na Tatry mountain resorts. Odvtedy firma pod touto značkou naberá stále väčšie rozmery a pripravená zmena loga je prirodzeným dôsledkom postupnej expanzie aj za hranicami Slovenska.

Oficiálny názov spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. zostáva naďalej, no logo firmy mení definitívne svoju tvár na TMR. „Máme za sebou desať rokov značky. Za ten čas sa firme podarilo prekročiť región Tatier. Spoločnosť sa stala medzinárodnou a my potrebujeme značku, ktorá bude jednoduchá a medzinárodne zrozumiteľne pochopená,“ hovorí Juraj Chovaňák, marketingový riaditeľ TMR. Podľa slov Chovaňáka, firme ktorá pracuje naprieč Európou robila väzba s konkrétnym regiónom v názve v niektorých situáciách problémy. „Značke TMR sme jednoducho chceli dať novú váhu. Váhu silného investora, developera, prevádzkovateľa rezortov a silného partnera v regiónoch. Váhu firmy, ktorá je dynamická a je stabilným zamestnávateľom,“ vysvetľuje.

Ľudia značke vyšliapali chodníček

Tak ako sa spoločnosť TMR snaží kráčať dopredu, rovnako to musí byť aj s logom. „Značka jednoducho potrebovala osviežiť. Imidž musí ísť s dobou,“ dodáva. Inšpirácia prišla aj od veľkých spoločností, ktoré sa stali medzinárodnými. Cestou „skratky svojho názvu“ sa napríklad vybral aj jeden z popredných hráčov v európskom odvetví, spoločnosť Compagnie des Alpes (dnes CDA), ktorá prevádzkuje už 30 rokov najväčšie lyžiarske strediská vo francúzskych Alpách, či najvýznamnejšie európske parky pre trávenie voľného času. Jednoduché je, že skratku TMR si akoby verejnosť a zamestnanci vybrali sami. „Ľudia začali úplne prirodzene využívať túto skratku pre označenie našej firmy. Dá sa povedať, že jej akoby vyšliapali chodník a my ideme identicky v ich šľapajach,“ hovorí Chovaňák.

Symbol hôr v úzadí

Modernizáciou prirodzene prešlo aj logo firmy. Symbol hôr akoby išiel do úzadia. „Využívame nový symbol vlnovky, ktorý symbolizuje voľnosť, dynamiku, a tiež možnosti rozvoja. V symbole vidíme hory, ale už i vlnu z akvaparkov, či rollercoaster zábavneho parku,“ dodáva Chovaňák. Ako sa hovorí, dobré treba zachovať. A inak to nebolo ani v tomto prípade. „Ostali sme pri symbolickom červenom štvorci. Tu sme usúdili, že zmena nie je potrebná.“

______________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách na Slovensku TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktorú TMR spoluprevádzkuje. V slovenských Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Noc na Lomnickom štíte. V Rakúsku Skupina vlastní a prevádzkuje alpské stredisko na ľadovci Mölltaler Gletscher a jej sesterské stredisko Ankogel Mallnitz. V Čechách tiež nepriamo vlastní minoritný podiel v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra. V Poľsku TMR vlastní a prevádzkuje horské stredisko Szczyrk Mountain Resort a Legendiu – Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitných projektov sa Skupina prevažne orientuje na rozvoj, budovanie a predaj apartmánov a komerčných priestorov a prenájom hotelov v rezortoch TMR.. Do konca finančného roka 2018 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 350 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.