TMR pomôže spravovať golfový raj s trinástimi jazerami neďaleko Brna

TMR pomôže spravovať golfový raj s trinástimi jazerami neďaleko Brna
TMR pomôže spravovať golfový raj s trinástimi jazerami neďaleko Brna
Stiahnuť PDF

TMR po vzájomnej dohode s majiteľom Kaskáda Golf Rezort bude mať na starosti hotel, reštauráciu i kongresové centrum. Prevádzka golfového ihriska ostáva v rukách majiteľov. „Tým, akí sme silní v rámci prevádzkovania hotelov i reštaurácii nielen na českom a slovenskom, ale aj európskom trhu veríme, že pozdvihneme úroveň rezortu a pomôžeme mu pokračovať v budovaní kvalitného biznisu,“ povedal Čenek Jílek, COO TMR.  

Spolupráca s Kaskádou je podľa slov  generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva TMR Bohuša Hlavatého ďalším logickým krokom pre TMR pri budovaní silnej skupiny prevádzkujúcej golfové rezorty. „V celej tejto oblasti vidíme silný potenciál vďaka prepojeniu s našimi horskými strediskami a rozšírením ponuky našich služieb. Know-how, ktoré máme v oblasti prevádzkovania hotelov a reštaurácií v synergii s Gopassom navyše určite vytvorí veľmi zaujímavé ponuky pre všetkých klientov Kaskády a v prvom rade pre členov miestnych klubov. Kaskáda veľmi dobre zodpovedá stratégii kvality TMR, ktorá ponúka služby na tej najvyššej úrovni a veríme, že vďaka spojeniu s Ostravicami dokážeme na Morave vytvoriť jedinečnú ponuku pre všetkých našich klientov.“

Pre majiteľa Kaskád Vladimíra Plašila je golfový rezort neoddeliteľnou súčasťou jeho života. Ako povedal, za posledných štrnásť rokov sa pre neho stal akoby vlastným dieťaťom, rovnako tak pre jeho kolegov a kolegyne. „Je teda pochopiteľné, že pri výbere nášho partnera zohrávala pre nás veľkú úlohu koncepcia a rozsah ponúkanej spolupráce. Prístup vedenia TMR bol profesionálny, konkrétny, jasný a vysoko pragmatický. Veľmi rýchlo sme sa dokázali dohodnúť aj na sporných bodoch a v krátkej dobe sme si odsúhlasili text našich dohôd. Verím, že to tak bude aj naďalej. Bohaté skúsenosti z lyžiarskeho prostredia sú bezpochyby obrovskou výhodou a to nielen z dôvodov radu synergických efektov s golfovým prostredím, ale aj pre schopnosť uchopiť toto odvetvie ako celok a vykonať toľko potrebnú koncentráciu v českom golfe. Verím, že Ostravice a Kaskáda sú len začiatkom reťazca veľkej lyžiarsko-golfovej spolupráce.“

Golfový rezort Kaskáda leží iba 15 kilometrov od centra Brna. Názov areálu je naozaj výstižný. Ihrisko je rozložené na protiľahlých stráňach a kaskádovito klesá do širokého a podlhovastého údolia s potokom. Viac ako sto hektárový priestor je len čiastočne lemovaný lesom. Keď stojíte a hráte na protiľahlom svahu, kde je väčšia časť z celkového počtu 27 jamiek, roztvára sa Vám pred očami pekný výhľad do kraja a na hlavnú budovu s recepciou, barom a reštauráciou. Zázemie rezortu dopĺňa štvorhviezdičkový hotel, reštaurácia s terasou a s výhľadom na ihrisko a moderné kongresové centrum s viacúčelovou halou, bowlingom, klubovňou, samostatným salónom a útulným wellness centrom. 

Do golfového segmentu vstúpila TMR prvýkrát na začiatku októbra 2018 podpisom nájomnej zmluvy s Golf & Ski resort Ostravice. Ako prezradil Jílek, plánom do budúcna je vytvoriť v moravských strediskách dovolenkovú destináciu pre milovníkov golfu. Aj napriek tomu, že správa golfu ostáva v rukách Kaskád, oba golfové rezorty budú vzájomne spolupracovať. 


__________________________________________________________________________________ 

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu  vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2017 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 300 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.